111135-2022 - ResultRomania-Constanța: Diesel fuel (EN 590)
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
MOTORINA NAVALĂ (NEACCIZATĂ) F 75
Reference number: 14810074_2021_PAAPD1174835
II.1.2.
Main CPV code
09134220 Diesel fuel (EN 590)
II.1.4.
Short description
Furnizare „MOTORINĂ NAVALĂ (NEACCIZATĂ) F 75” necesară pentru buna desfăşurare a activităţilor din cadrul procesului de instruire şi activităţilor administrative ale navelor din Forţele Navale.
Autoritatea contractanta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare in a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare MOTORINA NAVALĂ (NEACCIZATĂ) F 75 - Cantităţi: pentru acordul-cadru: minim 7000 tone, maxim 15000 tone; cel mai mare contract subsecvent: minim 1000 tone, maxim 7000 tone
Cantitățile minime și maxime sunt conform specificațiilor din caietul de sarcini.