See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL 8: Extindere alimentare cu apa si canalizare in Nasaud si comunele Cosbuc, Feldru, Rebrisoara, Runcu Salvei, Salva, si Telciu, reabilitare retea de alimentare cu apa si canalizare in Nasaud
Description: Extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Nasaud; -reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare din UAT Nasaud; -extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Rebrisoara; -extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Feldru; -extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Salva; -extinderea sistemului de alimentare cu apa in UAT Cosbuc; -extinderea sistemului de alimentare cu apa in UAT Runcu Salvei; -sistem nou de alimentare cu apa in UAT Telciu (localitatea Bichigiu). Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 21 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: CL 8
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Lucrarile prevazute in contract sunt conform documentatiei de atribuire, respectiv: • extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Nasaud; - reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare din UAT Nasaud; - extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Rebrisoara; - extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Feldru; - extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in UAT Salva; - extinderea sistemului de alimentare cu apa in UAT Cosbuc; - extinderea sistemului de alimentare cu apa in UAT Runcu Salvei; - sistem nou de alimentare cu apa in UAT Telciu (localitatea Bichigiu). In Anexa 3 la Fisa de date se regaseste descrierea detaliata.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232152 Pumping station construction work, 45332000 Plumbing and drain-laying work