123106-2022 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Works related to water-distribution pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL3 - Extinderea rețelelor de alimentare cu apă şi canalizare în municipiul Cluj-Napoca
Reference number: CL3 – POIM
II.1.2.
Main CPV code
45232150 Works related to water-distribution pipelines
II.1.4.
Short description
Contractul de lucrari CL3 - Extinderea retelelor de alimentare si canalizare in Municipiul Cluj-Napoca cuprinde toate constructiile necesare pentru extinderea infrastructurii de apa si canalizare.
Contractul include lucrari de extindere a retelelor de distributie apa pe aproximativ 28 km, realizarea a 4 rezervoare noi, a 11 statii de pompare apa potabila si extinderea retelelor de canalizare pe o lungime de aproximativ 28 km, realizarea a 10 statii de pompare apa uzata si a 7 km de conducte de refulare. Lucrari de branșamente si racorduri la consumatori si lucrari auxiliare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45233142 Road-repair works
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziţionarea de lucrări privind reabilitarea rețelelor de apǎ şi canalizare în municipiul Cluj-Napoca, conform descrierii detaliate din Caietul de Sarcini.
Lucrarile propuse in cadrul proiectului sunt:
Alimentare cu apa:
o Extinderea retelelor de alimentare cu apa in Municipiul Cluj-Napoca va cuprinde urmatoarele tipuri de lucrari:
• Extinderea retelelor de alimentare cu apa: 28.000 m
• Realizarea a 4 rezervoare de inmagazinare apa potabila: 500 mc – 2 buc, 300 mc- 1 buc; 200 mc – 1 buc
• Statii de pompare apa potabila: 11 buc
• Realizarea caminelor de vane si a bransamentelor
• Montare /realizare vane in camine
• Executie hidranti subterani pentru stingere incendiu pe retelele noi de apa.
o Echipamente si sisteme pentru monitorizarea si controlul parametrilor apei potabile
• Sonde multiparametrice pentru controlul operational al sistemului de alimentare cu apa : 20 buc
• Echipamente pentru optimizarea regimurilor de presiune in vederea realizarii sigurantei retelei: 25 buc
Canalizare:
o Extinderea retelelor de canalizare in Municipiul Cluj-Napoca va cuprinde urmatoarele tipuri de lucrari:
• Extindere conducte de canalizare :28000 m
• Camine de vizitare
• Statii de pompare apa uzata: 10 buc
• Conducte de refulare ape uzate : 7000 m
• Racorduri noi
• Echipamente pentru masurarea debitelor de apa uzata: 20 buc
• Echipamente pentru monitorizarea parametrilor apei uzate: 8 buc
Durata de execuţie a lucrărilor maximă estimată este de 24 de luni la care se adaugă perioada de garanţie de minim 36 de luni.