123227-2020 - ResultRomania-Brăila: Antineoplastic and immunomodulating agents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Medicamente Program Oncologie
Reference number: 4342863-MEDPROG2019-1
II.1.2.
Main CPV code
33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
II.1.4.
Short description
Medicamente – conform anexei caietului de sarcini.
Incheierea unor acorduri-cadru pentru furnizarea de medicamente, conform caietului de sarcini. Durata acordurilor-cadru va fi de 24 luni.
Termenul-limita de solicitare clarificari este de 15 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Din cadrul celor 120 loturi licitate, 12 loturi, respectiv loturile: 108; 109; 110; 111; 112; 113; 114; 115; 116; 117; 118; 119 au valabilitate in prezent pe un acord-cadru incheiat cu Ministerul Sanatatii. Pentru aceste 12 loturi acordul-cadru se va incheia la data atribuirii contractului prezentei proceduri dar contractele subsecvente se vor incheia dupa incheierea valabilitatii acordurilor-cadru, cat si contractelor subsecvente incheiate cu Ministerul Sanatatii.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF 20 MG/ML FLAC. X 15 ML
Lot No: 80
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Medicamente - conform descrierilor din caietul de sarcini
Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente si acordului cadru- conform anexei atasata la caietul de sarcini
AZACITIDINUM PULB. PT. SUSP. INJ. 25 MG/ML FL 100 MG
Lot No: 102
TRASTUZUMABUM PULBERE PT CONC PT SOL PERF FL 50 ML
Lot No: 8
FLUOROURACILUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF 50mg/ml FLACON X 10 ML CONCENTRAT PT. SOL. INJ/PERF
Lot No: 21
FLUOROURACIL SOL. INJ. SAU PERF.50 MG/ML FL 50 ML
Lot No: 24
GOSERELINUM IMPLANT 10,8 mg PLIC DIN PET-AL-PE X 1 SERINGA PREUMPLUTA CU 10,8 MG IMPLANT+AC DIN INOX CU SIST. DE PROT
Lot No: 15
CYTARABINUM SOL. INJ. 20mg/ml FLACOAN X 5 ML SOL. INJ
Lot No: 2
GEMCITABINUM PULB. PT. SOL. PERF 38 MG/ML FL 100 ML
Lot No: 52
EPIRUBICINUM SOL INJ/PERF 2 MG/ML FL 100 ML
Lot No: 65
CISPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF1 MG/ML FL 25 ML
Lot No: 70
BLEOMYCINUM SULFAS PULB. PT. SOL. INJ. 15000 UI
Lot No: 7
EPIRUBICINUM SOL INJ/PERF 2 MG/ML FL 10 ML
Lot No: 64
CALCII FOLINAS SOL. INJ./PERF 10mg/ml - 1fiola*10ml(100mg)
Lot No: 82
PEMETREXEDUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.500mg
Lot No: 114
CYCLOPHOSPHAMIDUM PULB. PT. SOL. PERF/INJ. I.V 200 mg
Lot No: 118
DACARBAZINUM PULB. PT. SOL. PERF. 500 mg
Lot No: 18
DOCETAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 20 mg
Lot No: 25
TRABECTEDINUM PULB. PT.CONC. PT.SOL. PERF 0,25mg
Lot No: 29
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF 2 mg/ml FLAC. 5 ML
Lot No: 30
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF 2 mg/ml FLAC. 10 ML
Lot No: 31
Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente si acordului cadru- conform anexei atasata la caietul de sarcini.
GEMCITABINUM CONC. PT. SOL. PERF 40mg/ml FLAC. 50 ML
Lot No: 49
GEMCITABINUM PULB. PT. SOL. PERF 38 MG/ML FL 10 ML
Lot No: 50
DOCETAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 160 mg
Lot No: 27
FLUOROURACILUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF. 50mg/ml FLACON X 20 ML CONCENTRAT PT. SOL. INJ./PERF
Lot No: 20
ASPARAGINAZUM PULB. PT. SOL. INJ. 10000ui
Lot No: 13
GOSERELINUM IMPLANT 3,6mg PLIC X 1 SERINGA PRE-UMPLUTA X 3,6 MG
Lot No: 16
DACARBAZINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF 200mg
Lot No: 19
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 10 mg/ml FLACON X 45 ML
Lot No: 73
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF 20mg/ml FLAC. X 2 ML
Lot No: 78
TRASTUZUMABUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.150 mg
Lot No: 110
BEVACIZUMABUM CONC. PT. SOL. PERF 25mg/ml 4 ML
Lot No: 111
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF.2 mg/ml FLAC. 25 ML
Lot No: 32
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF. 2 MG/ML FL 50 ML
Lot No: 33
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF. 2 MG/ML FL 100 ML
Lot No: 34
DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF 2 MG/ML FL 75 ML
Lot No: 35
GEMCITABINUM PULB. PT. SOL. PERF38 MG/ML FL 50 ML
Lot No: 51
Panitumumab CONC. PT. SOL. PERF 20 mg/ml flacon x20 ml (400mg)
Lot No: 85
CARFILZOMIBUM / Kyprolis 60mg x 1 flac pulb sol perf
Lot No: 100
GEMCITABINUM CONC. PT. SOL. PERF. 100 MG/ML -FL 15 ML
Lot No: 53
ETOPOSIDUM CONC. PT. SOL. PERF 20mg/mlFLAC. X 5 ML
Lot No: 56
VINORELBINUM CONC. PT. SOL. PERF 10 mg/ml FLAC. X 1 ML
Lot No: 54
HYDROXYCARBAMIDUM CAPSULE 500 MG
Lot No: 107
ETOPOSIDUM CONC. PT. SOL. PERF 20mg/ml FLAC. X 10 ML
Lot No: 57
CISPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 1 MG/ML FL 100 ML
Lot No: 67
OBINUTUZUMABUM CONC.PT SOL.PERF 1000MG
Lot No: 88
IPILIMUMABUM CONC PT SOL PERF 5 MG/ML,FLACON DIN STICLA X 40ML
Lot No: 90
VINORELBINUM CONC. PT. SOL. PERF 10 mg/ml FLAC. X 5 ML
Lot No: 55
TEMSIROLIMUSUM CONC. + SOLV. PT. SOL. PERF 30 mg 1 FLAC. X 1,2ML CONCENTRAT + 1 FLAC. X 1,8 SOLVENT
Lot No: 117
DECITABINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.50 mg
Lot No: 113
METHOTREXAT CONC PTR SOL INJ/PERF 100 MG/ML FLACON X 50 ML
Lot No: 103
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 10 mg/ml FLACON X 15 ML
Lot No: 72
NIVOLUMABUM CONC.PT SOL.PERF 10 MG/ML FL 100MG
Lot No: 87
CISPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF1 MG/ML FL 10 ML
Lot No: 69
ACID HIPOCLOROS, HIPOPCLORIT DE SODIU-COMBINATII-FL 1 LITRU
Lot No: 120
33632000 Medicinal products for the musculo-skeletal system
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF.20 MG/ML FL 25
Lot No: 81
TRABECTEDINUM PULB. PT.CONC. PT.SOL. PERF 1 mg
Lot No: 115
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 6mg/ml FLAC. X 5 ML
Lot No: 58
EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF 2mg/ml FLAC. 25 ML
Lot No: 62
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF. 10 MG/ML,FL 60 ML
Lot No: 74
CLADRIBINUM SOL.INJ 2mg/ml, FLACON X 5 ML
Lot No: 83
AMIODARONUM SOL INJ 50 MG/ ML-3ML
Lot No: 84
33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
DARATUMUMAB CONC PT SOL PERF 20 ML 1 FLACON DIN STICLA X 20 ML CONC. PT. SOL. PERF.
Lot No: 99
BENDAMUSTINUM PULBERE PT CONCENTRAT PT SOL PERF 2, 5 MG/ML FL 10 ML
Lot No: 95
OLARATUMAB CONCENTRAT PT SOL PERF 10 MG/ML FL 19 ML
Lot No: 96
IFOSFAMIDUM PULB. PT. SOL. PERF 1 g FLAC.
Lot No: 119
EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF. 2mg/ml FLAC. A 50 ML
Lot No: 63
PERTUZUMAB CONC PTR SOL PERF 420 MG
Lot No: 92
ACIDUM PAMIDRONICUM CONC PT SOL PERF 15 MG/ML FL 2 ML
Lot No: 104
NIVOLUMABUM CONC.PT SOL.PERF 10 MG/ML FL 40MG
Lot No: 86
AFLIBERCEPTUM CONCENTRAT PENTRU SOLUTIE PERFUZABILA 25 MG/ML FL 4 ML
Lot No: 105
PEMBROLIZUMAB PULBERE PT CONC PT SOL PERF-50 MG FLAC.
Lot No: 91
AFLIBERCEPTUM CONCENTRAT PENTRU SOLUTIE PERFUZABILA 25 MG/ML FL 8 ML
Lot No: 106
DOXORUBICINUM CAELYX CONC. PT. SOL. PERF 2 mg/ml FLACON DIN STICLA X 10 ML
Lot No: 36
TOPOTECAMUM CONC. PT. SOL. PERF. 1 mg/ml
Lot No: 38
FILGRASTIMUM SOL. INJ./PERF 300μg sau 30 MU
Lot No: 41
BEVACIZUMABUM CONC. PT. SOL. PERF 25mg/ml 16 ML CONC. PT. SOL. PERF.
Lot No: 112
CETUXIMABUM SOL. PERF 5mg/ml FLAC. DIN STICLA X 20 ML SOL. PERF
Lot No: 116
BENDAMUSTINUM PULBERE PT CONCENTRAT PT SOL PERF 2, 5 MG/ML FL 50 ML
Lot No: 94
CISPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 1 MG/ML FL 50 ML
Lot No: 68
CABAZITAXEL CONCENTRAT + SOLVENT PTR SOL PERF 60 MG 1 FL. DIN STICLA X 1,5 ML CONCENTRAT + 1 FL. DIN STICLA X 4,5 ML SOLVENT
Lot No: 97
DARATUMUMAB CONC PT SOL PERF 5 ML 1 FLACON DIN STICLA X 5 ML CONC. PT. SOL. PERF.
Lot No: 98
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF. 6 MG/ML FL 16,7 ML
Lot No: 59
EPIRUBICINUM PULB. PT. SOL. INJ. 10 MG
Lot No: 61
TOPOTECAMUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.4 mg
Lot No: 39
PEGFILGRASTIMUM SOL. INJ. 6mg SERINGA PREUMPLUTA X 0,6ML SOL. INJ.
Lot No: 43
ACIDUM IBANDRONICUM CONC. PT. SOL. PERF 6mg FLAC. X 6 ML
Lot No: 44
ACIDUM ZOLEDRONICUM CONC. PT. SOL. PERF 4 mg
Lot No: 45
DOXORUBICINUM MYOCET PULB. + AMESTC. PT. CONC. PT.DISP.LIPOZOM.PT.PERF 50 mg CUTIE X 2 SETURI X 3 FLAC.(PRET 1 SET X 3 FL)
Lot No: 37
FILGRASTIMUM SOL. INJ./PERF 480μg sau 48 MU
Lot No: 42
CYTARABIUM SOL. INJ. SAU PERF 100 MG/ML FL 20 ML
Lot No: 4
TRASTUZUMABUM SOL. INJ.600mg/5ml
Lot No: 9
VINBLASTINUM SOL INJ.1 mg/ml FLAC. 10 ML SOL. INJ.
Lot No: 5
VINCRISTINUM PULBERE. PT. SOL. INJ./PERF. I.V.1 mg FLAC.
Lot No: 6
IRINOTECANUM CONC. PT. SOL. PERF 20mg/ml FLAC. X 5 ML
Lot No: 79
RAMUCIRUMAB CONC PTR SOL PERF 10 MG/ML* 10 ML(100 MG)
Lot No: 93
FULVESTRANTUM SOL. INJ. 250mg/5ml SERINGA PREUMPLUTA X 5 ML + 1 AC
Lot No: 17
ASPARAGINAZUM PULB+SOLV. PT. SOL. INJ.10000U.I.
Lot No: 12
GEMCITABINUM CONC. PT. SOL. PERF. 40mg/ml FLAC. 5 ML
Lot No: 47
MESNUM SOL. INJ. 400mg/4ml fiole 4 ML
Lot No: 46
MITOXANTRONUM CONC. PT. SOL. INJ 2mg/ml FLACON X 10 ML
Lot No: 66
OXALIPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 5mg/ml FLAC. X 20 ML
Lot No: 76
RITUXIMABUM CONC. PT. SOL. PERF.10mg/ml FLACOANE X 10 ML
Lot No: 108
RITUXIMABUM CONC. PT. SOL. PERF.10mg/ml FLACON X 50 ML
Lot No: 109
IPILIMUMABUM CONC PT SOL PERF 5 MG/ML,FLACON DIN STICLA X 10ML
Lot No: 89
BRENTUXIMAB PULBERE PT CONC PT SOL PERF 50 MG
Lot No: 101
OXALIPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 5 MG/ML FLAC. X 10 ML
Lot No: 75
PACLITAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 6mg/ml FLAC. X 50 ML
Lot No: 60
TRASTUZUMAB EMTANSINE PULB PT CON PT SOL PERF 100MG
Lot No: 10
CYTARABINUM SOL. INJ. SAU PERF 100 mg/ml 1 FLAC. X 10 ML SOL. INJ. SAU PERF
Lot No: 3
TRASTUZUMAB EMTANSINE PULB PT CON PT SOL PERF 160 MG
Lot No: 11
FLUDARABINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 50 mg
Lot No: 1
GEMCITABINUM CONC. PT. SOL. PERF 40mg/ml FLAC. 25 ML
Lot No: 48
DOCETAXELUM CONC. PT. SOL. PERF 80 mg
Lot No: 26
TOPOTECAMUM CONC. PT. SOL. PERF 1 MG/ML fl 4 mg
Lot No: 40
FLUOROURACILUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF 50mg/ml FLACON X 5 ML CONCENTRAT PT. SOL. INJ/PERF
Lot No: 22
LEUPRORELINUM PULB+SOLV.PT.SOL.INJ 45mg SET X 2 TAVITE TERMOFORMATE CE CONTIN 2 SERINGI PREUMPLUTE (O SERINGA A SI O SERINGA B)mg
Lot No: 14
DOCETAXEL CONCENTRAT PENTRU SOL. PERFUZABILA 20 MG/ML FL 6 ML
Lot No: 28
FLUOROURACILUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF 50mg/ml FLACON X 100 ML CONCENTRAT PT. SOL. INJ/PERF
Lot No: 23
CARBOPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 10 mg/ml FLACON X 5 ML
Lot No: 71
OXALIPLATINUM CONC. PT. SOL. PERF 5mg/ml FLAC. X 40 ML
Lot No: 77