123301-2020 - ResultRomania-Brașov: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Privind achiziția a 20 de autobuze hibrid-electric de cca. 18 m lungime și 32 de autobuze electrice de cca. 12 m, destinate transportului public urban de călători în municipiul Brașov
Reference number: 4384206/2019/A6
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Administrația Fondului de Mediu acordă Municipiului Brașov o finanțare nerambursabilă în proporție de 80 % pentru achiziția a 32 de autobuze electrice cu lungime 12 m și a 20 de autobuze hibrid-electric cu lungime 18 m, care vor opera pe traseele de transport public de călători din orașul Brașov.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Autobuze hibrid-electric de cca. 18 m lungime destinate transportului public urban de călători în municipiul Brașov
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34121200 Articulated buses
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziționarea de 20 de autobuze electric-hibride noi de cca. 18 m lungime, cu acționare printr-un sistem de propulsie cu ardere internă, cât și/sau printr-un sistem de propulsie electrica, destinate transportului public urban de călători.
Autobuze electrice de cca. 12 m lungime, destinate transportului public urban de călători în municipiul Brașov
Lot No: 1
Achiziționarea de 32 de autobuze electrice noi de cca 12 m lungime, cu acționare complet electrică, destinate transportului public urban de călători.