124612-2020 - ResultRomania-Voluntari: Low-floor buses
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Autovehicule de transport urban – autobuze cu podea joasă
Reference number: 14685770/2019/1
II.1.2.
Main CPV code
34121400 Low-floor buses
II.1.4.
Short description
Se intentioneaza a se achizitiona 30 (treizeci) de autobuze urbane/regionale de capacitate medie, cu podea joasă, cu o capacitate de încărcare de minimum 75 de călători, având minimum 34 de locuri pe scaune (incluzându-l şi pe cel al conducătorului auto), care să asigure şi să faciliteze accesul persoanelor cu mobilitate redusă (autobuzele trebuie să aibă podea coborâtă şi rampă de acces care să permită accesul persoanelor cu dizabilități). Norma de poluare minimum Euro 5.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement