See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru furnizare medicamente
Description: Acord cadru de furnizare medicamente. Deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor, descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18.
Internal identifier: 4557951_2022_PAAPD1319714
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33651400 Antivirals for systemic use
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Simethiconum susp orala - flc*30 ml
Description: Simethiconum susp orala - flc*30 ml. Cant. minima estimata CS 20 flc, cant. maxima estimata CS 60 flc; cant. minima estimata AC 415 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 290 lei, valoarea maxima estimata CS 870 lei
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
Lot: LOT-0002
Title: Combinatii sau echivalent Picoprep - sol.orala.plic
Description: Combinatii sau echivalent Picoprep - sol.orala.plic. Cant. minima estimata CS 290 plic, cant. maxima estimata CS 870 plic; cant. minima estimata AC 5830 plic, cant. maxima estimata AC 7000 plic; valoare minima estimata CS 5800 lei, valoarea maxima estimata CS 17400 lei
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33613000 Laxatives
Lot: LOT-0003
Title: Nifuroxazidum cp 200 mg
Description: Nifuroxazidum cp 200 mg. Cant. minima estimata CS 335 cp, cant. maxima estimata CS 1000 cp; cant. minima estimata AC 6665 cp, cant. maxima estimata AC 8000 cp; valoare minima estimata CS 117,25 lei, valoarea maxima estimata CS 350 lei
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33614000 Antidiarrhoeals, intestinal anti-inflammatory/anti-infective agents
Lot: LOT-0004
Title: Acidum ascorbicum sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml
Description: Acidum ascorbicum sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml. Cant. minima estimata CS 5000 fi, cant. maxima estimata CS 15000 fi; cant. minima estimata AC 100000 fi, cant. maxima estimata AC 120000 fi; valoare minima estimata CS 19050 lei, valoarea maxima estimata CS 57150 lei.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33616000 Vitamins
Lot: LOT-0005
Title: Apixabanum cpr.film.2,5 mg
Description: Apixabanum cpr.film.2,5 mg. Cant. minima estimata CS 775 cp, cant. maxima estimata CS 2325 cp; cant. minima estimata AC 15500 cp, cant. maxima estimata AC 18600 cp; valoare minima estimata CS 3518,50 lei, valoarea maxima estimata CS 10555,50 lei.
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33621100 Antithrombotic agents
Lot: LOT-0006
Title: Combinatii sau echivalent Ferretab caps.elib.prel.50 mg+ 0,5 mg
Description: Combinatii sau echivalent Ferretab caps.elib.prel.50 mg+ 0,5 mg. Cant. minima estimata CS 250 cp, cant. maxima estimata CS 750 cp; cant. minima estimata AC 5000 cp, cant. maxima estimata AC 6000 cp; valoare minima estimata CS 50 lei, valoarea maxima estimata CS 150 lei.
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33621300 Antianaemic preparations
Lot: LOT-0007
Title: Complex de Fe (III) Izolmaltozat sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml
Description: Complex de Fe (III) Izolmaltozat sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml. Cant. minima estimata CS 42 fiole, cant. maxima estimata CS 125 fiole; cant. minima estimata AC 830 fiole, cant. maxima estimata AC 1000 fiole; valoare minima estimata CS 18150,30 lei, valoarea maxima estimata CS 54018,75 lei.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Combinatii sau echivalent Volulyte sol.perf.6%-pungi*500 ml
Description: Combinatii sau echivalent Volulyte sol.perf.6%-pungi*500 ml. Cant. minima estimata CS 208 pg, cant. maxima estimata CS 625 pg; cant. minima estimata AC 4165 pg, cant. maxima estimata AC 5000 pg; valoare minima estimata CS 4727,84 lei, valoarea maxima estimata CS 14206,25 lei.
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
Lot: LOT-0009
Title: Acidum tranexamicum sol.inj.pt.adm.IV orala si cut.500 mg/5 ml-fi*5 ml
Description: Acidum tranexamicum sol.inj.pt.adm.IV orala si cut.500 mg/5 ml-fi*5 ml. Cant. minima estimata CS 417 fi, cant. maxima estimata CS 1250 fi; cant. minima estimata AC 8300 fi, cant. maxima estimata AC 10000 fi; valoare minima estimata CS 2001,60 lei, valoarea maxima estimata CS 6000 lei.
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
Lot: LOT-0010
Title: Fosfocre atininum pulb+solv.1 g flc*50 ml + kit adm.
Description: Fosfocre atininum pulb+solv.1 g flc*50 ml + kit adm. Cant. minima estimata CS 42 flc, cant. maxima estimata CS 125 flc; cant. minima estimata AC 835 flc, cant. maxima estimata AC 1000 flc; valoare minima estimata CS 2204,16 lei, valoarea maxima estimata CS 6560 lei.
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33622100 Cardiac therapy medicinal products
Lot: LOT-0011
Title: Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.24 mg/26 mg
Description: Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.24 mg/26 mg. Cant. minima estimata CS 208 cp, cant. maxima estimata CS 625 cp; cant. minima estimata AC 4165 cp, cant. maxima estimata AC 5000 cp; valoare minima estimata CS 2034,24 lei, valoarea maxima estimata CS 6112,50 lei.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.49 mg/51 mg
Description: Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.49 mg/51 mg. Cant. minima estimata CS 208 cp, cant. maxima estimata CS 625 cp; cant. minima estimata AC 4165 cp, cant. maxima estimata AC 5000 cp; valoare minima estimata CS 1961,44 lei, valoarea maxima estimata CS 5893,75 lei.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Spironolactonum cps 100 mg
Description: Spironolactonum cps 100 mg. Cant. minima estimata CS 500 cp, cant. maxima estimata CS 1500 cp; cant. minima estimata AC 10000 cp, cant. maxima estimata AC 12000 cp; valoare minima estimata CS 290 lei, valoarea maxima estimata CS 870 lei.
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 33622300 Diuretics
Lot: LOT-0014
Title: Sulodexid sol.inj.600 ULS/2 ml fiole*2 ml
Description: Sulodexid sol.inj.600 ULS/2 ml fiole*2 ml. Cant. minima estimata CS 208 fi, cant. maxima estimata CS 625 fi; cant. minima estimata AC 4165 fi, cant. maxima estimata AC 5000 fi; valoare minima estimata CS 1433,12 lei, valoarea maxima estimata CS 4306,25 lei.
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33622400 Vasoprotectives
Lot: LOT-0015
Title: Combinatii (Calcipotriiolum+Betamethasonum) 50 mcg/0,5 mg/g-gel tub*15 g
Description: Combinatii (Calcipotriiolum+Betamethasonum) 50 mcg/0,5 mg/g-gel tub*15 g. Cant. minima estimata CS 50 tub, cant. maxima estimata CS 150 tub; cant. minima estimata AC 1000 tub, cant. maxima estimata AC 1200 tub; valoare minima estimata CS 2101,50 lei, valoarea maxima estimata CS 6304,50 lei.
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 33631100 Antifungals for dermatological use
Lot: LOT-0016
Title: Hydrocortisonum butyratum crema 1 mg/g-flc*30 g
Description: Hydrocortisonum butyratum crema 1 mg/g-flc*30 g. Cant. minima estimata CS 40 flc, cant. maxima estimata CS 120 flc; cant. minima estimata AC 800 flc, cant. maxima estimata AC 960 flc; valoare minima estimata CS 376,80 lei, valoarea maxima estimata CS 1130,40 lei.
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33631500 Corticosteroids for dermatological use and dermatological preparations
Lot: LOT-0017
Title: Acidum fusidicum 20 mg/g ung tub*15 g
Description: Acidum fusidicum 20 mg/g ung tub*15 g. Cant. minima estimata CS 40 tub, cant. maxima estimata CS 120 tub; cant. minima estimata AC 800 tub, cant. maxima estimata AC 960 tub; valoare minima estimata CS 820,40 lei, valoarea maxima estimata CS 2461,20 lei.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Combinatii sau echivalent Diprogenta crema 0,5 mg/1 mg/g tub*15 g
Description: Combinatii sau echivalent Diprogenta crema 0,5 mg/1 mg/g tub*15 g. Cant. minima estimata CS 60 tub, cant. maxima estimata CS 180 tub; cant. minima estimata AC 1200 tub, cant. maxima estimata AC 1440 tub; valoare minima estimata CS 616,20 lei, valoarea maxima estimata CS 1848,60 lei.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Isoconazolum crema 10 mg/g tub*20 g
Description: Isoconazolum crema 10 mg/g tub*20 g. Cant. minima estimata CS 50 tub, cant. maxima estimata CS 150 tub; cant. minima estimata AC 1000 tub, cant. maxima estimata AC 1200 tub; valoare minima estimata CS 456 lei, valoarea maxima estimata CS 1368 lei.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Bromocriptinum draj 2,5 mg
Description: Bromocriptinum draj 2,5 mg. Cant. minima estimata CS 25 cp, cant. maxima estimata CS 75 cp; cant. minima estimata AC 500 cp, cant. maxima estimata AC 600 cp; valoare minima estimata CS 12,50 lei, valoarea maxima estimata CS 37,50 lei.
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 33641000 Medicinal products for the genitourinary system and sex hormones
Lot: LOT-0021
Title: Metronidazolum cpr 250 mg
Description: Metronidazolum cpr 250 mg . Cant. minima estimata CS 830 cp, cant. maxima estimata CS 2500 cp; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 240,70 lei, valoarea maxima estimata CS 725 lei.
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
Lot: LOT-0022
Title: Clarithromycinum cpr.film.500 mg
Description: Clarithromycinum cpr.film.500 mg. Cant. minima estimata CS 1460 cp, cant. maxima estimata CS 4400 cp; cant. minima estimata AC 29165 cp, cant. maxima estimata AC 35000 cp; valoare minima estimata CS 2686,40 lei, valoarea maxima estimata CS 8096 lei.
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Sulfamethoxazolum + Trimethoprimum cpr.400 mg/80 mg
Description: Sulfamethoxazolum + Trimethoprimum cpr.400 mg/80 mg. Cant. minima estimata CS 1417 cp, cant. maxima estimata CS 4250 cp; cant. minima estimata AC 28330 cp, cant. maxima estimata AC 34000 cp; valoare minima estimata CS 396,76 lei, valoarea maxima estimata CS 1190 lei.
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Favipiravirum compr.film.200 mg
Description: Favipiravirum compr.film.200 mg. Cant. minima estimata CS 16660 cp, cant. maxima estimata CS 50000 cp; cant. minima estimata AC 333330 cp, cant. maxima estimata AC 400000 cp; valoare minima estimata CS 118286 lei, valoarea maxima estimata CS 355000 lei.
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Antitoxina pentru venin de vipera sol.inj.fiola*5 ml
Description: Antitoxina pentru venin de vipera sol.inj.fiola*5 ml. Cant. minima estimata CS 1 fi, cant. maxima estimata CS 3 fi; cant. minima estimata AC 15 fi, cant. maxima estimata AC 20 fi; valoare minima estimata CS 2860 lei, valoarea maxima estimata CS 8580 lei.
Internal identifier: 25
Main classification (cpv): 33651600 Vaccines
Lot: LOT-0026
Title: Fentanylum sol,inj.50 mcg/ml fiole*2 ml
Description: Fentanylum sol,inj.50 mcg/ml fiole*2 ml. Cant. minima estimata CS 2125 fi, cant. maxima estimata CS 6375 fi; cant. minima estimata AC 42500 fi, cant. maxima estimata AC 51000 fi; valoare minima estimata CS 3633,75 lei, valoarea maxima estimata CS 10901,25 lei.
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 33661200 Analgesics
Lot: LOT-0027
Title: Bromazepamum 3 mg cp
Description: Bromazepamum 3 mg cp. Cant. minima estimata CS 520 cp, cant. maxima estimata CS 1560 cp; cant. minima estimata AC 10415 cp, cant. maxima estimata AC 12500 cp; valoare minima estimata CS 46,80 lei, valoarea maxima estimata CS 140,40 lei.
Internal identifier: 27
Main classification (cpv): 33661500 Psycholeptics
Lot: LOT-0028
Title: Ofloxacinum sol.oftalmica 3 mg/ml flc*5 ml
Description: Ofloxacinum sol.oftalmica 3 mg/ml flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 123 lei, valoarea maxima estimata CS 358,75 lei.
Internal identifier: 28
Main classification (cpv): 33662100 Ophthalmologicals
Lot: LOT-0029
Title: Indometacinum sol.oftalmica 1 mg/ml*flc*5 ml
Description: Indometacinum sol.oftalmica 1 mg/ml*flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 142,92 lei, valoarea maxima estimata CS 416,85 lei.
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Dexpanthenolum gel oftalmic 50 mg/g tub*10 g
Description: Dexpanthenolum gel oftalmic 50 mg/g tub*10 g. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 354 lei, valoarea maxima estimata CS 1032,50 lei.
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Combinatii (Cloramphenicolum + Bethametasonum) pic.oft.susp.0,2 g + 0,5 g/100 ml flc*5 ml
Description: Combinatii (Cloramphenicolum + Bethametasonum) pic.oft.susp.0,2 g + 0,5 g/100 ml flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 253,08 lei, valoarea maxima estimata CS 738,15 lei.
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Combinatii sau echivalent Edenorm sol.oftalmica 5% flc 10 ml
Description: Combinatii sau echivalent Edenorm sol.oftalmica 5% flc 10 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 471,60 lei, valoarea maxima estimata CS 1375,50 lei.
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Acetazolamidum cp 250 mg
Description: Acetazolamidum cp 250 mg. Cant. minima estimata CS 42 cp, cant. maxima estimata CS 125 cp; cant. minima estimata AC 830 cp, cant. maxima estimata AC 1000 cp; valoare minima estimata CS 24,78 lei, valoarea maxima estimata CS 73,75 lei.
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Theophyllinum caps.elib.prel.200 mg
Description: Theophyllinum caps.elib.prel.200 mg. Cant. minima estimata CS 458 cp, cant. maxima estimata CS 1375 cp; cant. minima estimata AC 9165 cp, cant. maxima estimata AC 11000 cp; valoare minima estimata CS 87,02 lei, valoarea maxima estimata CS 261,25 lei.
Internal identifier: 34
Main classification (cpv): 33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
Lot: LOT-0035
Title: Theophyllinum caps.elib.prel.350 mg
Description: Theophyllinum caps.elib.prel.350 mg. Cant. minima estimata CS 500 cp, cant. maxima estimata CS 1500 cp; cant. minima estimata AC 10000 cp, cant. maxima estimata AC 12000 cp; valoare minima estimata CS 145 lei, valoarea maxima estimata CS 435 lei.
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Anakinra sol.inj.in seringa preumpluta 150 mg/ml
Description: Anakinra sol.inj.in seringa preumpluta 150 mg/ml. Cant. minima estimata CS 830 buc, cant. maxima estimata CS 2500 buc; cant. minima estimata AC 16665 buc, cant. maxima estimata AC 20000 buc; valoare minima estimata CS 104380,80lei, valoarea maxima estimata CS 314400 lei.
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Magesii sulfas conc.pt.sol.perf.2 g/10 ml fiole*10 ml
Description: Magesii sulfas conc.pt.sol.perf.2 g/10 ml fiole*10 ml. Cant. minima estimata CS 417 fi, cant. maxima estimata CS 1250 fi; cant. minima estimata AC 8330 fi, cant. maxima estimata AC 10000 fi; valoare minima estimata CS 1901,52 lei, valoarea maxima estimata CS 5700 lei.
Internal identifier: 37
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
Lot: LOT-0038
Title: Combinatii (lipide) sau echivalent Lipofundin MCT/LCT emulsie perf.200 mg/ml flc*100 ml
Description: Combinatii (lipide) sau echivalent Lipofundin MCT/LCT emulsie perf.200 mg/ml flc*100 ml. Cant. minima estimata CS 33 flc, cant. maxima estimata CS 100 flc; cant. minima estimata AC 665 flc, cant. maxima estimata AC 800 flc; valoare minima estimata CS 469,26 lei, valoarea maxima estimata CS 1422 lei.
Internal identifier: 38
Main classification (cpv): 33692200 Parenteral nutrition products