See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii poștale și de curierat rapid
Description: Obiectul acordului-cadru este achiziționarea serviciilor poștale și de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul și livrarea trimiterilor poștale, defalcate pe 3 loturi: LOTUL nr. 1 – Servicii poștale - Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 2 – Servicii de curierat rapid - Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 3 – Servicii poștale pentru Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) -Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de UIR - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 2022_PAAP_014
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64100000 Post and courier services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii poștale
Description: Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 64110000 Postal services
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de curierat rapid
Description: Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 64120000 Courier services
Lot: LOT-0003
Title: Servicii poștale pentru UIR
Description: Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 64110000 Postal services, 64120000 Courier services