131866-2022 - ResultRomania-Focșani: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Elaborare servicii de proiectare la faza de: Proiect pentru autorizarea executării lucrărilor de construire-P.A.C., Proiect pentru autorizarea lucrărilor de desființare - P.A.D.(daca este cazul), Proiect de organizare a execuției lucrărilor-P.O.E., Proiect tehnic de execuție - P.T.E. + verificare proiect tehnic, Asistenta tehnica din partea proiectantului si Exec... detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 0
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Realizarea lucrărilor menționate în documentația tehnică aferentă prezentei proceduri de achiziție publică menite să asigure realizarea obiectivului de investiții „ Modernizare DJ 205 N sector Intersecție DJ 205 B -Jariștea – Scânteia, km. 4+000 – km. 11+200, L=7,20 km”, în conformitate cu normativele tehnice în vigoare. Pentru realizarea acestui obiectiv declarat câștigător al procedurii de atribuire va realiza următoarele categorii de activități:
-servicii de proiectare la fazele: Proiect pentru autorizarea executării lucrărilor de construire-P.A.C., Proiect pentru autorizarea lucrărilor de desfiinţare – P.A.D. (dacă este cazul), Proiect de organizare a execuţiei lucrărilor – P.O.E., Proiect tehnic de execuţie – P.T.E.
-servicii de asistență tehnică din partea proiectantului, participarea la recepţie şi la elaborarea Cărţii tehnice a construcţiei
- verificarea tehnica de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de executie.
-executia lucrărilor de construire aferente obiectivului de investiție anterior menționat, conform documentaţiei tehnice și a dispoziţiilor legale în vigoare în domeniu.
Detalii suplimentare cu privire la lucrările ce urmează să fie executate se găsesc în documentația tehnică.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile.
Autoritatea Contractanta va raspunde o singura data solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221100 Construction work for bridges, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71328000 Verification of load-bearing structure design services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea următoarele categorii de activități:
- întocmirea documentațiilor tehnice pentru obținerea avizelor, acordurilor și autorizațiilor, (P.A.C., P.O.E. si P.A.D. – dacă este cazul)
- întocmirea proiectului tehnic de execuție și a detaliilor de execuție,
- verificarea tehnica de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de executie
- întocmirea documentatiilor in vederea obtinerii autorizatiilor, avizelor, acordurilor etc. necesare pentru executia lucrarilor si va acorda suport beneficiarului pentru obtinerea acestora.
- asigurarea serviciilor de asistență tehnică din partea proiectantului.
- realizarea lucrărilor de reabilitare a sectorului de drum judeţean pe DJ 205N sector Intersecţie DJ 205B Jariştea – Scânteia, km. 4+000 – km. 11+200, L=7,20 km şi a celor două poduri la km. 7+775 şi la km. 8+730.
Valoarea estimată fără TVA a achiziției: 29.514.428,84 lei fără TVA si se compune din:
- valoarea estimată a lucrărilor = 28.644.565,22 lei fără T.V.A.,
- valoarea estimată a serviciilor de proiectare şi detalii = 726.668,82 lei fără T.V.A.,
- valoarea estimată a serviciilor de asistență tehnică din partea proiectantului = 128.194,80 lei fără T.V.A.
- valoarea estimată a serviciilor de verificare tehnică a proiectului – 15.000,00 lei fără TVA
Nota: Precizăm că valorile estimate prezentate sunt orientative şi nu implică ofertanţilor obligaţii de respectare a acestora.