See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: VS-CL-G04 Statii de epurare ape uzate Husi, Vaslui, Dumesti
Description: Proiectul include realizarea următoarelor lucrări de apa uzata la nivelul judetului Vaslui: Statii de epurare ape uzate in Husi, Vaslui si Dumesti. Contractantul va proiecta si executa lucrarile aferente acestei proceduri in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea si cantitatile minime necesare realizarii contractului, respectiv: a) Proiectul Tehnic si Detaliile de Executie– cuprinzând proiectarea procesului tehnologic si a constructiilor, instalatiilor si echipamentelor aferente obiectelor tehnologice de pe fluxul de captare, tratare, pompare etc. b) Intocmirea documentatiilor pentru obţinerea tuturor avizelor şi autorizaţiilor necesare executiei proiectului, de la toate autorităţile mentionate in Certificatul de Urbanism, conform legislatiei in vigoare in domeniul construcţiilor din Romania. c) Execuţia lucrărilor inclusiv furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor şi punerea în funcţiune a obiectivelor. d) Instruirea personalului operatorului e) Intocmirea desenelor post executie si a documentelor necesare Cărţii Construcţiei conform HG 273/1994 cu modificările ulterioare. f) Testare si punere in functiune. g) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor Durata de executie a lucrarilor este de 24 de luni de la data ordinului de incepere si 36 luni perioada de notificare a defectelor.
Internal identifier: 17986823_2023_PAAPD1430243Vaslui
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul de proiectare si executie VS-CL-G04 Statii de epurare ape uzate Husi, Vaslui, Dumesti face parte din Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă şi apă uzată in județul Vaslui, în perioada 2014 – 2020 care constă în investiții pentru tratarea și distribuția apei și colectarea și epurarea apelor uzate care se vor implementa pentru județul Vaslui în zonele urbane și rurale. Proiectul va fi finanțat prin POIM 2014-2020. Valoare estimata fara TVA: 60.941.897,07 RON Valoarea estimata cuprinde si valoarea de 189.850,00 RON fara TVA reprezentand valoarea rezervelor de implementare.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232430 Water-treatment work, 45252126 Drinking-water treatment plant construction work, 45262220 Water-well drilling, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works