Description of the procurement
În cadrul contractului se vor presta următoarele servicii/activități și se vor elabora următoarele documente:
2. Elaborarea Studiului de fezabilitate – SF si PUZ;
5. Elaborarea proiectului tehnic de execuție în conformitate cu HG 907/2016, inclusiv detalii de execuție; Avize și acorduri necesare în faza PT; Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic şi a detaliilor de execuţie - PT+DDE;
5. Cheltuieli pentru servicii de Asistentă tehnică din partea proiectantului: 1.512.605,04 lei
- în perioada derulării procedurii de achiziție publică pentru contractul de lucrări cât și întocmirea documentelor suport pentru depunerea și susținerea aplicației de finanțare
- pe parcursul execuției lucrărilor
6.Cheltuieli - Rezerve de implementare (reprezentând un procent de 10% din valoarea însumată aferentă, SF, DTAC+avize, DTOE, A.C. și PT+DDE care să acopere studiile necesare a fi realizate pentru noile soluții tehnice ce urmează a fi propuse de proiectant, care nu sunt cunoscute în această fază și nu se pot cuantifica (alte studii geotehnice, arheologice, măsurători, determinări, încercări, după caz, etc.) 847.058,82 lei
Val estimata 9.527.731,08 lei fara TVA