138667-2019 - ResultRomania-Bucharest: Printing machinery
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziționarea, instalarea și punerea în funcțiune a unei mașini de imprimare în 2 grupuri cu inversor, concomitent cu preluarea, contracost, de către furnizor a d [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 427282_2018_PAAPD1004541
II.1.2.
Main CPV code
42991200 Printing machinery
II.1.4.
Short description
Contractul are ca obiect achiziţionarea, instalarea şi punerea în funcţiune a unei mașini de imprimare în 2 grupuri cu inversor, cu respectarea tuturor condițiilor minimale prevăzute in cadrul caietului de sarcini, în condiţiile preluării obligatorii de către furnizorul acesteia, contra cost la valoarea impusă de 558 000 RON + TVA, a 2 mașini de tipar offset Heidelberg SM 74-2PH, proprietatea achizitorului. De asemenea, contractul de achiziţie include şi instruirea operatorilor care vor lucra pe mașina de imprimare în 2 grupuri cu inversoR care se va livra prin contractul care face obiectul prezentei proceduri de achiziţie publică, precum şi a personalului de întreţinere.
Având în vedere modificările aduse prin OUG 107/2017 la art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Valoarea totala contractuală estimată este de 6 462 500 RON (fără TVA). Valoarea totală a contractului include toate cheltuielile pentru îndeplinirea obiectului contractului, cu respectarea tuturor condițiilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.