139342-2022 - ResultRomania-București: Storage services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Prestari servicii privind operatiuni de depozitare, manipulare si transport pentru materiale si echipamente apartinand OMV Petrom S.A.
Reference number: WS563621042
II.1.2.
Main CPV code
63121100 Storage services
II.1.4.
Short description
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a Solicitarilor de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea Solicitarilor de participare, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
60161000 Parcel transport services, 63111000 Container handling services, 63524000 Transport document preparation services, 63712000 Support services for road transport
II.2.4.
Description of the procurement
La data initierii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, la un interval de aproximativ 10 luni pe parcursul derularii Acordului Cadru, va transmite invitatie la ofertare pentru atribuirea de Contracte Subsecvente.
Cantitatile estimate de servicii aferente Acordului cadru, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, se regasesc in Anexa 1 la Instructiuni catre ofertanti.
VEmin= 178.607.111 lei, fara TVA, VEmax= 237.395.543 lei, fara TVA;
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent:
VEmin= 22.325.889 lei, fara TVA, VEmax= 29.674.443 lei, fara TVA;