See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire camin studentesc – Universitatea din Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 204, sector 6, municipiul Bucuresti”
Description: Proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire camin studentesc – Universitatea din Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 204, sector 6, municipiul Bucuresti” Valoare estimata a contractului este de 136.530.776,11 lei, fara TVA, respectiv: - Cap. 3 – Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica a proiectantului: 3.724.537,41 lei, fara TVA; - Cap. 4 - Cheltuieli pentru investitia de baza: 130.340.621,68 lei, fara TVA; Subcap. 4.1 – Constructii si instalatii: 122.466.082,00 lei, fara TVA; Subcap. 4.2 – Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 814.769,00 lei, fara TVA; Subcap. 4.3 – Utilaje, echipamente tehnologice si functionale cu montaj: 4.073.845,00 lei, fara TVA; Subcap. 4.5 - Dotări: 2.985.925,68 lei, fara TVA; - Cap. 5 – Organizare de santier: 2.465.617,02 lei, fara TVA; Subcap. 5.1.1 – Lucrari de constructii: 1.849.212,77 lei, fara TVA; Subcap. 5.1.2 – Cheltuieli conexe organizarii santierului: 616.404,26 lei, fara TVA; Valorile de mai sus sunt in conformitate cu indicatorii tehnico-economici aprobati prin Hotararea Guvernului nr. 1391/16.11.2022. Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14273221_2023_PAAPD1385488
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire camin studentesc – Universitatea din Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 204, sector 6, municipiul Bucuresti”a”
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services