141095-2020 - ResultRomania-Galați: Tramway passenger coaches
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție tramvaie noi – 18 buc.
Reference number: 30068/28.03.2018
II.1.2.
Main CPV code
34622100 Tramway passenger coaches
II.1.4.
Short description
Municipiul Galati doreste atribuirea acordului-cadru pentru achizitia a 18 buc. tramvaie noi, cu caracteristicile precizate in caietul de sarcini.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire. Termenul-limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire – cu 13 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 10-a zi inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare simplificat.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare mijloace de transport in comun – 18 tramvaie noi, pentru transportul public de calatori.
Cantități minime si maxime pentru acordul-cadru: minimum 8 buc. tramvaie-maximum 18 buc. tramvaie.
Cantități minime si maxime contract subsecvent: minimum 1 buc. tramvai-maximum 8 buc. tramvaie.