143388-2026 - Result
Romania – Ambulances – Acord cadru pe 30 de luni de furnizare AMBULANTA A2 si B
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAcord cadru pe 30 de luni de furnizare AMBULANTA A2 si B
DescriptionFurnizarea de ambulanțe, conform caietului de sarcini, prin incheierea unui Acord-cadru cu operatorii economici ale caror oferte admisibile se vor pozitiona pe primele 3 locuri in clasamentul intocmit in baza criteriului de atribuire mentionat la punctul II.2.5.din Fisa de date a achizitiei. Contractele subsecvente se vor încheia, începând cu primul, cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru, fara reluarea competitiei, de fiecare dintre asociati in parte. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier4364675_2023_PAAPD1439839
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34114121 Ambulances
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAmbulanta A2
DescriptionConform caietului de sarcini Cantitățile minime și maxime atât pe acord cadru, cât și pe contract subsecvent, precum și valorile estimate se regăsesc în caietul de sarcini - 3.1.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleAmbulanta B
Internal identifier2