144139-2023 - ResultRomania-Sibiu: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL 7 - Aducțiuni apă brută Gura Râului, Aducțiune Săliște -Tilisca
Reference number: Cl 7
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Reabilitarea conductei de apă brută care asigură necesarul de apă potabilă pentru Stația de Tratare Apă Potabilă Dumbrava din Sursa Gura Râului. Lungime aproximativă conductă 16.830 ml din care 3631 ml relining Dn 600 mm și 13205 ml Condcută din PAFSIN Dn 700 mm.
Construcția unei noi aducțiuni de apă potabilă pentru alimenarea localităților Poplaca, Sibiel , Fântânele, Săcel, Vale, Săliște, Galeș, Tilișca cu o lungime de aproximativ 35404 ml, fără legăturile către rețelele din localități, 3 Stații de Pompare apă potabilă, 6 stații de clorinare, contrucția a două rezervoare noi de înmagazinare apă potabilă (unul pentru localitățile Vale și Sibiel și unul pentru localitățile Săliște și Galeș) și reabilitarea a 3 rezervoare existente (Fântânele, Săcel și Tilișca).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42961200 Scada or equivalent system, 45000000 Construction work, 45221211 Underpass, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45233120 Road construction works, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectarea si executia reabilitării conductei de apă brută Gura Râului-STAP Dumbrava cu o lungime de aproximativ 16380 ml.
Proiectarea și execuția conductei de aducțiune apă potabilă ce va asigura alimentarea cu apă pentru următoarele localități: Poplaca, Sibiel , Fântânele, Săcel, Vale, Săliște, Galeș, Tilișca cu o lungime de aproximativ 35.404 ml, 3 stații de pompare, 6 stații de clorinare, 2 rezervoare noi și 3 reabilitate.