See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara
Description: Obiectul acordului-cadru îl reprezintă lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara pe o perioadă de 4 ani, pe următoarele Loturi : Lot 1 – Sector Brad, Lot 2 – Sector Deva-Păuliș, Lot 3 – Zona Orăștie, Lot 4 – Zona Hunedoara, Lot 5 – Zona Hațeg, Lot 6 – Zona Valea Jiului. Se vor încheia 6 acorduri-cadru, câte unul pentru fiecare lot, cu un singur operator economic. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări cu 20 și 11 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare. Autoritatea contractantă urmează să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă metodă de comunicare sau alt termen decât cel stabilit.
Internal identifier: 4374474_2024_PAAPD1461905
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara , Sector Brad
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Brad, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 35.973.330,26 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45233142 Road-repair works
Lot: LOT-0002
Title: Acord -cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Deva - Păuliș
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Deva - Păuliș, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 47.538.170,90 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Orăștie
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Orăștie, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 37.702.497,08 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Hunedoara
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Hunedoara, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 43.191.825,77 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Acord -cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Hațeg
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Hațeg, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 45.355.378,77 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Valea Jiului
Description: Executare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Valea Jiului, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 12.989.441,95 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru
Internal identifier: 6