144717-2022 - ResultRomania-București: Construction work for tunnels, shafts and subways
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
“Legătura reţelei de metrou cu Aeroportul Internaţional Henri Coandă. (Magistrala 6. 1 Mai – Otopeni). Proiectare şi execuţie lucrări structură de rezistenţă pentru Lotul 1.1: 1 Mai - Tokyo”
Reference number: 13863739_2019_PAAPD1049770
II.1.2.
Main CPV code
45221200 Construction work for tunnels, shafts and subways
II.1.4.
Short description
“Proiectare şi execuţie lucrări structură de rezistenţă pentru Lotul 1.1: 1 Mai - Tokyo“ având ca obiectiv execuţia structurilor staţiilor şi interstaţiilor (galerii şi tuneluri) de metrou, ceea ce va permite punerea în funcţiune a acestui tronson după dotarea sa completă.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 21.
Termenele limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare, sunt: ziua a 19-a și ziua a 10-a înainte de data stabilită pentru depunerea ofertelor/solicitărilor de participare.
Solicitările de clarificări referitoare la prezenta documentaţie de atribuire, se vor adresa, în limba romană, în mod exclusiv în S.E.A.P., cu luarea în considerare a termenelor de răspuns prevăzute la art. 172-173 din Legea 99/2016, urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare decât cea stabilită prin documentația de atribuire. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit. Răspunsurile la solicitările de clarificări vor fi publicate în limba romană, în S.E.A.P.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221250 Underground work other than tunnels, shafts and subways, 45234122 Underground railway works, 45234125 Underground railway station, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Lotul 1.1: Proiectare şi execuţie structură de rezistenţă staţii şi tuneluri:
- Staţii: Galerie la staţia 1 Mai existentă, Pajura, Expoziţiei, Montreal, Gara Băneasa, Aeroport Băneasa, stația Tokyo și galeria;
- Tunel: 1 Mai – Tokyo.
Pentru execuţia lucrărilor, este necesară proiectarea acestora de către antreprenorul desemnat.