2. Procedure
Procedure
Title: CL-G-11: Proiectare și execuție retele de canalizare vacuum in Clusterul Floresti - Stoienesti, Judetul Giurgiu
Description: Proiectarea si executia retelelor de canalizare vacuum pentru Clusterul format din aglomerarile Stoienest-Palanca, Floresti, Gaiseni si Cascioarele, conform caietului de sarcini. Contractul pentru proiectarea si executia retelelor de canalizare include: Activitati de proiectare - Proiectul Tehnic de Executie, care va include toate doc necesare conf legislatiei si orice documentatie necesara pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor; suport pentru Beneficiar în obţinerea autorizaţiilor şi avizelor necesare; Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor de 36 luni, respectiv 1095 zile; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări transmise cu cel puţin 10 zile înainte de dată limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 00
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Proiectarea si executia retelelor de canalizare vacuum pentru Clusterul format din aglomerarile Stoienesti-Palanca, Floresti, Gaiseni si Cascioarele, conform caietului de sarcini. Contractul include: Proiectare tehnica: studii de teren, expertize tehnice, documentatii tehnice nec. obtinerii avizelor, acordurilor legale, PT (inclusiv detalii de executie), desene conf cu executia; si Executia lucrarilor aferente. Lucrarile prevazute a se implementa cuprind: executie retele de canalizare, camere de colectare vacuum si conducte pentru racorduri, statii vacuum, statii pompare pentru descarcare ape uzate si conducte de descarcare; Instruire personal exploatare; Testare si punere in funct., conf Garantii functionale. Principalele componente sunt urmatoarele: Total Contract Retea noua de canalizare 76.464 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 250 mm; Racorduri de canalizare (1.573 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 5 statii de vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 5 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 16.644 m din PEID, SDR 17, PN 10, cu diametre cuprinse intre 140 – 225 mm. Aglomerarea Cascioarele Retea noua de canalizare 10.321 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 200 mm; Racorduri de canalizare (216 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 1 statie vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 1 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 2.832 m din PEID, SDR 17, PN 10, 160 mm. Aglomerarea Gaiseni Retea noua de canalizare 11.701 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 225 mm; Racorduri de canalizare (265 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 1 statie vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 1 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 4.864 m din PEID, SDR 17, PN 10, cu diametre cuprinse intre 140 – 225 mm. Aglomerarea Floresti Retea noua de canalizare 25.301 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 250 mm; Racorduri de canalizare (529 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 1 statie vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 1 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 1.520 m din PEID, SDR 17, PN 10, 225mm. Aglomerarea Stoienesti-Palanca Satul Stoienesti Retea noua de canalizare 13.452 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 250 mm; Racorduri de canalizare (246 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 1 statie vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 1 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 5.620 m din PEID, SDR 17, PN 10, cu diametre cuprinse intre 140 – 225 mm. Satul Palanca Retea noua de canalizare 15.676 m avand conducte de canalizare din PEID, SDR 17 cu diametre intre 110 mm si 225 mm; Racorduri de canalizare (316 camine de colectare pe reteaua de canalizare prin vacuum, conducte de serviciu PEID, SDR 17, PN 10, 90 mm si conducte de racord PVC 160mm) 1 statie vacuum pentru generarea depresiunii in sistemul de colectare al apei uzate, supraterana cu rezervare de colectare realizate ingropat; 1 statii de pompare pentru descarcare apei uzate in SEAU; Conducte de descarcare, 1.760 m din PEID, SDR 17, PN 10, 160mm.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232152 Pumping station construction work, 45233142 Road-repair works, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services