148866-2023 - ResultRomania-București: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, asistenta tehnica si executie lucrari pentru obiectivul de investitii: “REABILITARE ŞI MODERNIZARE DJ102I, VALEA DOFTANEI, JUDEŢUL PRAHOVA - BRĂDET, JUDEŢUL BRAŞOV”
Reference number: 14273221_2022_PAAPD1322008
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Valoare estimata a contractului este de 411.658.125,27 lei, fara TVA, respectiv:
- Cap. 3 – Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica a proiectantului: 12,664,879.97 lei, fara TVA;
- Cap. 4 - Cheltuieli pentru investitia de baza: 393,096,793.40 lei, fara TVA;
Subcap. 4.1 – Constructii si instalatii: 393,096,793.40 lei, fara TVA;
- Cap. 5 - Alte cheltuieli: 5,896,451.90 lei, fara TVA;
Subcap. 5.1 – Organizare de santier: 5,896,451.90 lei, fara TVA;
Subcap. 5.1.1. - Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier (1%): 3,930,967.93 lei, fara TVA;
Subcap. 5.1.2. – Cheltuieli conexe: 1,965,483.97 lei, fara TVA;
Valorile de mai sus sunt in conformitate cu indicatorii tehnico – economici aprobati prin HG. 262/23.02.2022.
Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016.
Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii.
In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221100 Construction work for bridges, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
II.2.4.
Description of the procurement