149977-2022 - ResultRomania-Brașov: Street-cleaning and sweeping services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Delegarea serviciilor de salubrizare si deszapezire a cailor publice din Municipiul Brasov”
II.1.2.
Main CPV code
90610000 Street-cleaning and sweeping services
II.1.4.
Short description
prestarea serviciilor de maturat, spalat, stropit, întretinere a cailor publice si cositul, greblatul si intretinerea curateniei in zonele verzi, precum si combaterea înzapezirii, combaterea lunecusului (poleiului),activitati de deszapezire, de îndepartare a zapezii, de prevenire a înzapezirii, si de prevenire a producerii poleiului. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari primite de la operatorii economici in 15 zile inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Sector 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Sectorul 1 (zona de sud) cuprinde cartierele: Noua, Astra, Scriitorilor, Racadau, Centru, Schei si Poiana Brasov - Anexa 1.1
Sector 2
Lot No: 2
Sectorul 2 (zona de nord) cuprinde cartierele: Timis Triaj, Craiter, Garii, Tractorul, Bartolomeu, Stupini, Brasovul Vechi, Florilor- Anexa 1.2