150130-2022 - ResultRomania-București: Planting and maintenance services of green areas
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București”
Reference number: 4433953/2019/24
II.1.2.
Main CPV code
77310000 Planting and maintenance services of green areas
II.1.4.
Short description
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire. Valoarea estimata fara TVA: 952.638.435,00 lei. Interval valoric: 30.225.493,93 lei (valoare minima estimata a celui mai mic contract subsecvent) - 952.638.435,00 lei (valoare estimata a celui mai mare acord cadru)
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor - 15 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări cu 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34928400 Urban furniture, 44400000 Miscellaneous fabricated products and related items, 45111291 Site-development work, 45112700 Landscaping work, 71421000 Landscape gardening services, 77320000 Sports fields maintenance services, 77340000 Tree pruning and hedge trimming, 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de întreținere, amenajare și modernizarea spațiilor aparținând domeniului public și privat de pe raza administrativ teritorială a Sectorului 5 al Municipiului București în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire.