See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziţionarea de servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul “ CL 16 - “Extindere Statie de Epurare Urziceni. Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare Urziceni”
Description: Activitatile din cadrul contractului CL 16 - “Extindere Statie de Epurare Urziceni. Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare Urziceni” includ: • Activitățile de proiectare care fac referire la proiectul tehnic detaliat; proiectul va include printre altele toate documentele necesare (cum ar fi memorii, desene, calcule, etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic, în conformitate cu legislația națională și orice documentațtie necesară pentru obținerea autorizațiilor de construcție. • Lucrări de construcție pentru: Obiect nr. 4-6.01 Extindere statie de epurare apa uzata in localitatea Urziceni - Extindere statie de epurare existent Urziceni cu linie noua de epurare avand o capacitate de 9276 P.E. si debitul Quzimax= 1357.71 mc/zi. Procesul de epurare al extinderii va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu functionare secventiala si alimentare continua, cu indepartarea substantelor organice pe baza de carbon si a azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului si deshidratarea namolului pana la 22%SU in facilitatile existente de pe linia namolului ale statiei existente. - Achizitie: Incarcator frontal, Grup electrogen de interventie fix complet echipat (inclusiv panou de comanda si AAR) • Lucrari de construcție pentru: Obiect nr. 7-3.01 Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare din localitatea Urziceni - Introducerea pe fluxul tehnologic al liniei de tratare namol aferent statiei de epurare Urziceni a unei instalatii de compostare ce va avea capacitatea de cca 3820 t/an (11465 mc/an) din care cca 2684 t/an (2548 mc/an) namol si cca 1136 t/an (11465 mc/an) material de adaos (deseuri verzi) - Achizitie: Masini transport namol la instalatia de compostare pentru containere 7mc;Incarcator frontal;Tractor cu incarcator frontal si furci;Container colectare namol 7 mc. • Asistenta tehnica din partea proiectantului • Elaborare documentatiei pentru obtinerea Autorizatiei de gospodarire a apelor Toate activitățile trebuie realizate cu respectarea legislației și a reglementarilor tehnice în vigoare, aplicabile specificului obiectivului de investiții. Drepturile de proprietate intelectuală asupra documentaţiei de proiectare se transferă integral beneficiarului, odată cu recepţia documentaţiei. Documentaţiile tehnico-economice prevăzute se elaborează de către operatori economici sau persoane fizice autorizate care prestează servicii de proiectare în domeniu. Detalierea activitatilor se regaseste in Caietul de sarcini. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 30 Numar zile până la care se va raspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Internal identifier: 16730672_2023_PAAPD1381889
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232420 Sewage work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achiziţionarea de servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul “ CL 16 - “Extindere Statie de Epurare Urziceni. Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare Urziceni”, este un contract parte integranta din: „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APA SI APA UZATA PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, IN PERIOADA 2014-2020”, avand Cod SMIS 2014+ 152614. Servicii de proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executie lucrari pentru contractul “ CL 16 - “Extindere Statie de Epurare Urziceni. Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare Urzicenicontract care este parte integranta din: „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APA SI APA UZATA PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, IN PERIOADA 2014-2020”, avand Cod SMIS 2014+ 152614 • Activitatile de proiectare care fac referire la proiectul tehnic detaliat; proiectul va include, printre altele, toate documentele necesare (cum ar fi: memorii, desene, calcule, etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic, in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de constructie. • Lucrari de constructie pentru: Obiect nr. 4-6.01 Extindere statie de epurare apa uzata in localitatea Urziceni - Extindere statie de epurare existent Urziceni cu linie noua de epurare avand o capacitate de 9276 P.E. si debitul Quzimax= 1357.71 mc/zi. Procesul de epurare al extinderii va fi unul mecano - biologic cu epurare avansata, treapta secundara fiind un proces de epurare cu functionare secventiala si alimentare continua, cu indepartarea substantelor organice pe baza de carbon si a azotului si indepartarea biologica si chimica a fosforului si deshidratarea namolului pana la 22%SU in facilitatile existente de pe linia namolului ale statiei existente. - Achizitie: Incarcator frontal, Grup electrogen de interventie fix complet echipat (inclusiv panou de comanda si AAR) • Lucrari de constructie pentru: Obiect nr. 7-3.01 Instalatie de valorificare a namolului prin compostare la statia de epurare din localitatea Urziceni - Introducerea pe fluxul tehnologic al liniei de tratare namol aferent statiei de epurare Urziceni a unei instalatii de compostare ce va avea capacitatea de cca 3820 t/an (11465 mc/an) din care cca 2684 t/an (2548 mc/an) namol si cca 1136 t/an (11465 mc/an) material de adaos (deseuri verzi) - Achizitie: Masini transport namol la instalatia de compostare pentru containere 7mc;Incarcator frontal;Tractor cu incarcator frontal si furci;Container colectare namol 7 mc. • Asistenta tehnica din partea proiectantului Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: • Lucrari de constructii; • Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; • Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si transmiterea datelor, in SCADA local si SCADA regional; • Testare si punere in functiune; • Monitorizarea si acordarea de asistenta/ consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; • Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni; • Instruirea personalului Beneficiarului si/ sau Operatorului. Detalierea activitatilor se regaseste in Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 34951300 Sludge-drier installation, 45232400 Sewer construction work, 45253800 Composting plant construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 79933000 Design support services