See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC CL -04 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, Blagesti si Racova
Description: Executie lucrari aferente contractului „BC CL 04 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, Blagesti si Racova”. Lot 1 - Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi Lot 2 - Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Blagesti si Racova NOTE: 1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2022_PAAPD1349021
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Extinderea si reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Buhusi
Description: Executie lucrari aferente Lot 1 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Buhusi, incluzând: • Sistemul de alimentare cu apa Buhusi: Conducta de aductiune ce pleaca din gospodaria de apa existenta si alimenteaza rezervorul de 1.500 mc din zona inalta a orasului, PEID De 180 mm, PN 10, L=1240 m Reabilitarea retelei de distributie, L=3110 m, 205 bransamente, 39 hidranti Extinderea retelei de distributie, L=1625 m, 64 bransamente, 20 hidranti • Sistemul de canalizare Buhusi Extindere retea de canalizare in lungime totala de L=636 m, 47 racorduri, 21 de camine de vizitare Reabilitarea retea de canalizare in lungime totala de L=791 m, 127 racorduri, 33 de camine de vizitare La nivelul municipiului Buhusi sunt in desfasurare doua proiecte, un proiect cu finantare europeana in cadrul Programului Operational Regional (POR) Axa prioritara 13, cu termen de finalizare decembrie 2023, si programul Anghel Saligny. Prin urmare, pentru Lotul nr.1, lucrarile au fost impartite in 3 sectoare, astfel: Lucrari proiectate LOT 1 Buhusi Sector 1 Sector 2 Sector 3 Conducta de aductiune 1240 - - Reabilitare retele de distributie - 1084 2026 Extindere retele de de distributie - 435 1190 Reabilitare retele de canalizare - - 791 Extindere retele de canalizare - 438 198 TOTAL 1240 1957 4205 Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 12 luni din care se vor executa cu prioritate Sectorul 1 in primele 3 luni si Sectorul 2 in primele 6 luni de la inceperea lucrarilor. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Extinderea si reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare in Blagesti si Racova
Description: Executie lucrari aferente Lot 2 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Blagesti si Racova”, incluzând: • Sistemul de alimentare cu apa Blagesti: Extindere retea de distributie, L=42.042 m, 2426 bransamente, 103 hidranti 5 statii noi de pompare apa tip booster • Sistemul de alimentare cu apa Racova Extindere retea de distributie, L=19.653 m, 917 bransamente, 42 hidranti • Sistemul de canalizare Blagesti: Extindere retea de canalizare in lungime totala de de L=38.294 m, 2343 racorduri, 1053 de camine de vizitare 21 staţii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 12.371 m • Sistemul de canalizare Racova: Extindere retea de canalizare in lungime totala de L=17.796 m, 917 racorduri, 522 de camine de vizitare 13 staţii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 7.275 m Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor pentru Lot 2 este de 27 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work