153312-2023 - ResultRomania-Arad: Street-cleaning and sweeping services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru de Servicii de salubrizare stradală și deszăpezire în Municipiul Arad
Reference number: 66/S/V1/2022
II.1.2.
Main CPV code
90610000 Street-cleaning and sweeping services
II.1.4.
Short description
Acord cadru du durata de 48 de luni pentru - Servicii de salubrizare stradală și deszăpezire în Municipiul Arad - conform cerințelor din caietul de sarcini si din regulamentul serviciului, in conformitate cu toate prevederile legale in vigoare.
Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare adresate în termenul prevăzut la secțiunea I.1 (cu 18 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor) in a -11 -a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Ofertele se vor evalua în baza tarifelor unitare ofertate pentru servicii conform anexei la formularul de oferta. Pentru completarea corectă a propunerii financiare se va vedea sectiunea IV.4.2 Modul de prezentare al propunerii financiare
Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru si contractelor subsecvente se regasasc in anexa la caietul de sarcini
Valoare minimă contract subsecvent: - 17.290.530 lei fără TVA
Valoare maximă contract subsecvent: - 34.251.374 lei fără TVA
Valoare minima acord-cadru: - 69.162.120 lei fără TVA
Valoare maximă acord-cadru: - 137.005.496 lei fără TVA.
Acordul-cadru intra in vigoare la data semnarii, iar primul contract subsecvent aferent se va atribui după data expirării ultimului contract subsecvent posibil a fi încheiat în baza acordului cadru aflat în derulare, respectiv maxim 31.12.2022, sau anterior datei precizate in situatia epuizării sumelor din ultimul contract subsecvent.
În derularea acordului cadru, autoritatea contractanta va atribui minim doua contracte subsecvente/an, in limita fondurilor bugetare alocate, iar durata maximă a unui contract subsecvent, este de 11 luni
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90620000 Snow-clearing services, 90630000 Ice-clearing services
II.2.4.
Description of the procurement
Scopul prezentei proceduri este acoperirea necesitatii prestarii serviciilor de Salubrizare stradală și deszăpezire în Municipiul Arad. Prin realizarea acestor servicii în Municipiul Arad, autoritatea contractantă urmărește asigurarea în regim de continuitate a curățeniei pe domeniul public (străzi, trotuare) și menținerea în funcțiune a căilor publice pe timp de polei sau de îngheț pe toată durata sezonului rece, indiferent de condițiile meteorologice. Pentru atingerea scopului se va încheia un acord cadru cu un singur operator economic, cu durata de 48 de luni, in executarea caruia se vor atribui minim 2 contracte subsecvente anual