See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Infrastructuri de comunicații satelitare, terminale și servicii
Description: Achiziţionarea unei Infrastructuri de comunicații satelitare, terminale și servicii, prin încheierea unui acord-cadru, pe o perioadă de 48 luni. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare o singură dată, în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru clarificările solicitate cu 18 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor, precizat la secțiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Internal identifier: 4267095/2024/19
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32531000 Satellite communications equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Infrastructuri de comunicații satelitare, terminale și servicii, prin încheierea unui acord-cadru, pe o perioadă de 48 luni. Cantități minime și maxime aferente acordului-cadru se regasesc în Anexa nr. 1 la documentația de atribuire Valoare minimă estimată - 43.315.000,00 lei fără TVA, valoare maximă estimată - 179.360.500,00 lei fără TVA, conform Anexei nr. 1 la documentația de atribuire. _____________________________________________ Cantități minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent se regasesc în Anexa nr. 2 la documentația de atribuire Valoare minimă estimată - 18.884.500,00 lei fără TVA, valoarea maximă estimată - 59.821.500,00 lei fără TVA, conform Anexei nr. 2 la documentația de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 32533000 Satellite earth stations, 44618100 Light containers, 64214100 Satellite circuit rental services, 71356300 Technical support services, 79633000 Staff development services