See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL10 - Executie lucrari retele de canalizare UAT Ulmu, UAT Zavoaia, UAT Insuratei, UAT Baraganul
Description: Obiectul contractului il reprezinta execuția unor lucrari de infiintare retele de canalizare menajera in localitatile Ulmu, Zavoaia, Baraganul, extindere retele de canalizare menajera in localitatea Insuratei, constructie statii de pompare apa uzata noi si conducte de refulare, infiintare colectoare sub presiune si statii de pompare intre localitatile: Ulmu-Zavoaia, Zavoaia-Insuratei si Baraganu-Insuratei, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Durata estimata a contractului se compune din 24 luni durata estimata pentru executie, la care se adaugă perioada de garanție care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor. NOTE: In conformitate cu prevederile art.172, alin. (1) din Legea nr.99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Entitatea Contractanta stabileste 2 termene pana la care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări, astfel: - primul termen: in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 30-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen/ultimul termen: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.29, alin. (3) din HG nr.394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit. Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste data limita de depunere a ofertelor. In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date, cu conditia respectarii termenului minim de 10 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Daca nu se poate respecta termenul minim de 10 zile precizat atunci raspunsul va fi publicat in ziua anterioara acelei/acelor date.
Internal identifier: POIM-BR-CL10
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232400 Sewer construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Executia unor lucrari de infiintare retele de canalizare menajera in localitatile Ulmu, Zavoaia, Baraganul, extindere retele de canalizare menajera in localitatea Insuratei, constructie statii de pompare apa uzata noi si conducte de refulare, infiintare colectoare sub presiune si statii de pompare intre localitatile: Ulmu-Zavoaia, Zavoaia-Insuratei si Baraganu-Insuratei, ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Lucrarile vor fi executate in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate cerintele minime necesare pentru indeplinirea contractului. Valoarea estimată a contractului nu include sume provizionate / cheltuieli diverse și neprevazute.
Internal identifier: 1