See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice din cadrul: ,,Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice, sistem ITS’’ în cadrul proiectelor: ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv: Componenta 2, cod SMIS 122120
Description: LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice din cadrul: ,,Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice, sistem ITS’’ în cadrul proiectelor ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv: ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120 NOTA: Numarul de zile inainte de termenul-limita pentru primirea Ofertelor pana cand Ofertantii pot solicita clarificari: 18 zile. Numarul de zile calendaristice inaintea termenului limita de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 20 si 10 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 4374474_2023_PAAPD1396467
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: LOT 1 – Autobuze electrice şi staţii de încărcare autobuze electrice ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119 - se vor achizitiona 8 autobuze electrice, 4 Statii de incarcare lenta, 10 Statii de Incarcare rapida şi Echipament controlori autobuze. ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120 - se vor achizitiona 18 autobuze electrice, 20 de Statii de incarcare lenta şi 6 Statii de Incarcare rapida.
Internal identifier: 1