158571-2022 - ResultRomania-Craiova: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
DJ-CL-06 Extinderi retele apa si canalizare în comunele Simnicu de Sus, Isalnița, Cotofenii din Dos
Reference number: 11400673_2019_PAAPD1082087
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-06 Extinderi rețele apă și canalizare în comunele Șimnicu de Sus, Ișalnița, Coțofenii din Dos”, incluzand:
1. Cotofenii din Dos:
- Extinderea retelei de distributie a apei in Cotofeni, Mihaita, Potmeltu (L=5918m), incluzand 371 buc. Bransamente si 190 bransamente pe conductele existente (pe strada Dan Defleury), 27 buc. camine de golire, 7 buc. camine de vana si golire, 13 buc. camine de aerisire, 8 buc. camine de vana, 9 buc. vane ingropate, 21 buc. hidranti de incendiu supraterani;
- Realizarea conductei de aductiune Mihaita – Potmeltu (L=1698 m);
- Realizarea conductei de aductiune Potmeltu – Cotofeni (L = 4058m);
2. Simnicu de Sus:
- Extinderea retelei de distributie a apei (L=7500m), incluzand 276 buc. bransamente, 11 buc. camine de golire, 13 buc. camine de vana si golire, 13 buc. camine de vana, 9 buc. vane ingropate, 30 buc. hidranti de incendiu supraterani;
- Realizarea sistemului de canalizare (L=23.242m);
- Transportul apei uzate colectate catre reteaua de canalizare a orasului Craiova (8 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente L=2785m)
3. Isalnita:
- Extinderea retelei de distributie a apei (L= 1110m), incluzand 36 buc. bransamente, 3 buc. camine de vana, 5 buc. hidranti de incendiu supraterani;
- Extinderea sistemului de canalizare in nordul aglomerarii Isalnita (L=1079m)
- Transportul apei uzate colectate catre reteaua de canalizare a orasului Craiova (3 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente L=4789m)
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 30 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
NOTE:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 24.
2. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatii suplimentare cu 12 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-06 Extinderi rețele apă și canalizare comunele Șimnicu de Sus, Ișalnița, Coțofenii din Dos”.
Entitatea contractanta pune la dispozitia contractantului proiectul tehnic pentru Lucrarile Permanente. Contractantul va fi responsabil pentru elaborarea detaliilor de executie necesare executarii lucrarilor, inclusiv a tuturor Lucrarilor Provizorii, conform descrierii din Caietul de Sarcini.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".