158661-2023 - ResultRomania-Galați: Technical assistance services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CS1 - Asistenta tehnica din partea proiectantului, supervizare lucrari si publicitate
Reference number: 16914128_2022_PAAPD1369282
II.1.2.
Main CPV code
71356200 Technical assistance services
II.1.4.
Short description
Prezentul contract consta in servicii de asistenta tehnica din partea proiectantului, supervizarea lucrarilor si publicitate pentru „Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata in judetul Galați, etapa 2”
Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel:
• cu 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 29 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor;
• cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71520000 Construction supervision services, 79341000 Advertising services, 79933000 Design support services
II.2.4.
Description of the procurement
Activitatea A1 - Activitatea de supervizare – va urmari pe durata executie lucrarile ce vor fi executate sub conditiile Contractelor de Executie.
Serviciile vor acoperi urmatoarele faze importante:
• Activitati in faza preconstructie
• Activitati in perioada de constructie
• Activitati in perioada de receptia la terminarea lucrarilor
• Activitati in Perioada de Garantie
• Activitati la finalizarea contractelor de lucrari.
Activitatea A2 - Activitatea de asistenta tehnica din partea proiectantului – se va derula pe durata executie a Lucrarilor ce vor fi executate sub conditiile Contractelor de Executie
Serviciile prestate de catre Prestator in cadrul acestor contracte se refera la (fara ca enumerarea sa fie limitativa):
• Prezenta proiectantilor, pe specialitatile, la diverse faze de executie;
• Prezenta proiectantilor, in functie de specialitate, la fazele determinante conform programului de faze determinante aprobat de catre ISC;
• Livrarea detaliilor de executie suplimentare care nu intra in sarcina constructorului de elaborare;
• Intocmirea dispozitiilor de santier privind modificari ce sunt necesare a fi aduse proiectului;
• Intocmirea referatului de prezentare a lucrarilor executate;
• Participarea la intocmirea cartii tehnice a constructiei;
• Participarea la receptia lucrarilor si la receptia finala.
Activitatea A3 - Activitatea de publicitate si informare a populatiei – se va derula pe intreaga perioada de executie a contractelor de Lucrari.