158664-2023 - ResultRomania-București: Unleaded petrol
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția centralizată pentru furnizarea de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri
Reference number: 39983313/2020/20
II.1.2.
Main CPV code
09132100 Unleaded petrol
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentei achiziții centralizate constă în achiziționarea de către OFICIUL NATIONAL PENTRU ACHIZITII CENTRALIZATE de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri în numele şi pentru utilizatorii mentionati in conținutul Caietului de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
O.N.A.C. va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, potrivit prevederilor art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
09134200 Diesel fuel, 30163100 Agency fuel cards
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea de combustibili (benzină și motorină) pentru parcul auto al utilizatorilor pe bază de carduri conform specificatiilor caietului de sarcini.
Cantitati minime estimate acord-cadru centralizat (benzină): 142.636.100 litri
Cantitati minime estimate acord-cadru centralizat (motorină): 131.352.900 litri
Cantitati maxime estimate acord-cadru centralizat (benzină): 689.503.124 litri
Cantitati maxime estimate acord-cadru centralizat (motorină): 320.980.177 litri
Cantitati minime estimate cel mai mic contract subsecvent (benzină): 14.652.582 litri
Cantitati minime estimate cel mai mic contract subsecvent(motorină): 26.734.102 litri
Cantitati maxime estimate cel mai mare contract subsecvent (benzină): 323.790.430 litri
Cantitati maxime estimate cel mai mare contract subsecvent (motorină): 112.433.937 litri
Estimare cantități carduri: 50.997 bucăți.
Detalierea cantitatilor estimate pe fiecare utilizator se regaseste in caietul de sarcini.
Valoare minima estimata acord cadru (benzină) : 540.590.819,00 lei fara TVA
Valoare minima estimata acord cadru (motorină) : 513.589.839,00 lei fara TVA
Valoare maximă estimata acord cadru (benzină) : 2.613.216.839,96 lei fara TVA
Valoare maximă estimata acord cadru (motorină) : 1.255.032.492,07 lei fara TVA
Valoare estimata cel mai mic contract subsecvent (benzină): 55.533.285,78 lei fara TVA
Valoare estimata cel mai mic contract subsecvent (motorină): 104.530.338,82 lei fara TVA
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent (benzină): 1.227.165.729,70 lei fara TVA
Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent (motorină): 439.616.693,67 lei fara TVA