See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de întreținere şi regenerare urbană
Description: Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire pentru încheierea acordului cadru având ca obiect „Servicii de întreținere şi regenerare urbană”. În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de prestarea activităţilor necesare asigurării unui climat sănătos pentru cetăţeni şi punerea în valoare a domeniului public, după cum urmează: amenajare şi întreţinere a terenurilor de joacă, degajare terenuri de corpuri străine, tundere gazon, igienizarea locurilor de joacă, plantare de material dendrologic, întreţinere şi realizare sisteme de irigaţii etc. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 20 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4420465_2024_PAAPD1475586
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul desfășurării prezentei proceduri de atribuire îl reprezintă atribuirea unui contract de achiziție publică având ca obiect prestarea de „Servicii de întreținere şi regenerare urbană”. În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de prestarea activităţilor de: amenajare şi întreţinere a terenurilor de joacă, degajare terenuri de corpuri străine, tundere gazon, igienizarea locurilor de joacă, plantare de material dendrologic, întreţinere şi realizare sisteme de irigaţii etc. Informatii referitoare la cantităţile minime şi maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cantităţile minime şi maxime care ar putea face obiectul celui mai mic, respectiv celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în cadrul Anexei nr. 2 la caietul de sarcini. Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe parcursul perioadei de derulare a acordului-cadru autoritatea contractantă intentionează să atribuire contracte subsecvente, conform prevederilor Caietului de sarcini. Informatii privind derularea acordului – cadru: 1. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: minim un contract pe an, în functie de alocările bugetare de care dispune autoritatea contractantă. 2. Estimări privind valoarea minimă și maximă a acordului – cadru și a contractelor subsecvente - Valoarea estimată maximă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 847.756.246,32 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii și lucrări care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată minimă a acordului – cadru ce urmează a fi încheiat este de 212.042.890,48 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de servicii și lucrări care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru; - Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 106.208.071,23 lei fără TVA, corespunzând cantităților maxime de servicii și lucrări care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent; - Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 4.274.928,52 lei fără TVA, corespunzând cantităților minime de servicii și lucrări care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50800000 Miscellaneous repair and maintenance services, 50870000 Repair and maintenance services of playground equipment, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77315000 Seeding services, 77320000 Sports fields maintenance services