161929-2026 - Competition
Netherlands – Social work and related services – Lokale Inkoop Jeugdhulp (Begeleiding, Behandeling, Dagbesteding): regelmatige toetredingsmomenten
Contract notice – light regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Lokale Inkoop Jeugdhulp (Begeleiding, Behandeling, Dagbesteding): regelmatige toetredingsmomenten
Description: Lokale inkoop Jeugdhulp ntb
Internal identifier: T23.02626
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Zie aanmeldingsdocument. Gunning vindt niet plaats - het betreft een inkoopsysteem
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85300000 Social work and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Perceel 1: Begeleiding ambulant A - Basis
Description: Begeleiding en praktische ondersteuning gericht op het behalen van de doelstellingen van de Jeugdwet, het demedicaliseren, ontzorgen en normaliseren van de jeugdsector, waarbij het uitgangspunt is dat de verantwoordelijkheid voor het gezond en veilig opgroeien van jeugdigen allereerst bij de ouders en de jeugdige zelf ligt. De ondersteuning wordt daarom geborgd in het directe netwerk van de jeugdige. De aanbieder van jeugdhulp hoeft er niet voor te zorgen dat de problematiek wordt opgelost, maar wel dat de hulpvraag wordt beantwoord, door gebruik te maken van de eigen kracht van het gezin en het netwerk daar omheen. Het gezin kan zonder jeugdhulp verder. Persoonlijke verzorging kán een onderdeel zijn van de hulpvraag. Doelgroep: Jeugdigen die door langdurige matige tot zware beperkingen in het functioneren of probleemgedrag niet zelfredzaam zijn. Veiligheid is geen issue. ntb
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 85000000 Health and social work services
Options:
Description of the options: Wijzigingen in de overeenkomst De gemeente kan wijzigingen doorvoeren in (de voorwaarden van) de Overeenkomst, diensten en tariefstelling, maar niet nadat deze tenminste zes kalendermaanden vooraf zijn aangekondigd. Deze wijzigingen mogen er niet toe leiden dat de Overeenkomst binnen de definitie van een ”overheidsopdracht” past. Zorgaanbieder kan tot uiterlijk drie maanden voordat de wijziging ingaat de Overeenkomst opzeggen indien en voor zover de wijziging niet gebaseerd is op ingevoerde contractstandaarden of een wettelijke gehoudenheid van de gemeente om de Overeenkomst te wijzigen.
Lot: LOT-0002
Title: Perceel 2: Begeleiding ambulant B - Plus
Description: Begeleiding en praktische ondersteuning gericht op het behalen van de doelstellingen van de Jeugdwet, het demedicaliseren, ontzorgen en normaliseren van de jeugdsector, waarbij het uitgangspunt is dat de verantwoordelijkheid voor het gezond en veilig opgroeien van jeugdigen allereerst bij de ouders en de jeugdige zelf ligt. De ondersteuning wordt daarom geborgd in het directe netwerk van de jeugdige. De aanbieder van jeugdhulp hoeft er niet voor te zorgen dat de problematiek wordt opgelost, maar wel dat de hulpvraag wordt beantwoord, door gebruik te maken van de eigen kracht van het gezin en het netwerk daar omheen. Het gezin kan zonder jeugdhulp verder. Persoonlijke verzorging kán een onderdeel zijn van de hulpvraag. Doelgroep: Jeugdigen met matige dan wel zware vormen van gedrags- en/of ontwikkelingsproblemen en hierbij betrokken opvoeders. Veiligheid is geen of nauwelijks risico. ntb
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Perceel 3: Begeleiding ambulant C - Speciaal
Description: Begeleiding en praktische ondersteuning gericht op het behalen van de doelstellingen van de Jeugdwet, het demedicaliseren, ontzorgen en normaliseren van de jeugdsector, waarbij het uitgangspunt is dat de verantwoordelijkheid voor het gezond en veilig opgroeien van jeugdigen allereerst bij de ouders en de jeugdige zelf ligt. De ondersteuning wordt daarom geborgd in het directe netwerk van de jeugdige. De aanbieder van jeugdhulp hoeft er niet voor te zorgen dat de problematiek wordt opgelost, maar wel dat de hulpvraag wordt beantwoord, door gebruik te maken van de eigen kracht van het gezin en het netwerk daar omheen. Het gezin kan zonder jeugdhulp verder. Persoonlijke verzorging kán een onderdeel zijn van de hulpvraag. Doelgroep: Jeugdigen met zware vormen van gedrags- en/of ontwikkelingsproblemen en hierbij betrokken opvoeders. Er zijn wellicht veiligheidsrisico’s aanwezig. De jeugdige kan een gevaar zijn voor zichzelf, zijn omgeving of hulpverlener. ntb
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Perceel 4: Behandeling ambulant A VG-LVB
Description: De behandeling is gericht op het verminderen van gedragsproblemen van kinderen, het vergroten van de opvoedvaardigheden van ouders en het meer betrekken van het sociaal netwerk bij het gezin. Diagnostiek en psycho-educatie, kunnen tevens deel uitmaken van dit product. Het betreft een afgebakend traject op basis van een behandelplan met een begin en eind waarin gewerkt wordt aan specifieke doelen met de jeugdige en het systeem volgens een door de beroepsgroep geaccepteerde methode. ntb
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Perceel 5: Behandeling ambulant B GGZ Specialistisch licht
Description: Behandeling is gericht op het herstel, genezing, ontwikkeling, stabiliseren/voorkomen van verergering en/of hanteerbaar maken van het probleem of de aandoening. Behandeling is gericht op verbetering van de huidige situatie in de richting van de gewenste situatie. Is actiegericht, werkt met (meetbare) ontwikkel doelen, vraagt om inspanning van alle betrokkenen: jeugdige, ouders/verzorgers, sociaal netwerk en school . De hulpverlener ondersteunt en instrueert (zo nodig) de jeugdige bij het verwerven van effectief gedrag, waarmee deze zelf zijn/haar probleem tot een oplossing kan brengen. Diagnostiek en lichte ondersteuning/ psycho-educatie van ouders, maken tevens deel uit van dit product. Voor de categorie ‘laagcomplexe problematiek en zorgaanbod’ gaat het om eenduidige vormen van behandeling waarbij het beloop redelijk voorspelbaar is. Hierbij kan gedacht worden aan het vaststellen van een neurobiologische ontwikkelingsstoornis (zoals ASS, ADHD), vervolgens een kort medicatie-instelling en controle. Hier is nog steeds specialistische kennis nodig, zoals ondersteuning van een psychiater voorhanden zijn bij het instellen en controleren van medicatie. Het gaat dan veelal om enkelvoudige zorg. Het instellen en bijstellen van psychofarmaca binnen de behandeling, evenals het geven van voorlichting over de effecten en de mogelijke bijwerkingen van het gebruik van deze medicatie en de medicatiecontrole tijdens de behandeling, vallen onder dit behandelproduct. ntb
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Perceel 6: Behandeling C Vaktherapie
Description: Vaktherapie is een behandelvorm voor mensen met een psychische aandoening, licht verstandelijke beperking en/of psychosociale problematiek, waarbij methodisch gebruikgemaakt wordt van een ervaringsgerichte werkwijze. Vaktherapie is de overkoepelende naam voor de vaktherapeutische disciplines; beeldende therapie, danstherapie, dramatherapie, muziektherapie, psychomotorische kindertherapie en speltherapie. Vaktherapie is een behandelvorm die uitgaat van doen en ervaren. Vaktherapeuten bieden vroege onderkenning, preventie, training, ondersteuning, observatie, behandeling en een bijdrage aan diagnostiek. ntb
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Perceel 7: Behandeling ambulant Medicatiecontrole door Kinderarts
Description: Medicamenteuze behandeling en medicatiecontroles om te onderzoeken of het voorgeschreven middel goed werkt, of er bijwerkingen zijn en om eventueel de dosis of het middel te wijzigen. De medicatiecontrole maakt geen onderdeel (meer) uit van een breder behandeltraject. De kosten voor de psychofarmaca zelf worden vergoed vanuit de zorgverzekeringswet. Doelgroep: Jeugdigen met (lichte tot matige, licht- tot middelcomplexe ADHD of overige) stabiele chronische problematiek die na afsluiting van een (psychologische) behandeling ondersteuning blijvend medicatie nodig hebben om de belemmerende effecten van de aandoening te dempen. ntb
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Perceel 8: Behandeling ambulant Medicatiecontrole door Psychiater
Description: Medicamenteuze behandeling en medicatiecontroles om te onderzoeken of het voorgeschreven middel goed werkt, of er bijwerkingen zijn en om eventueel de dosis of het middel te wijzigen. De medicatiecontrole maakt geen onderdeel (meer) uit van een breder behandeltraject. De kosten voor de psychofarmaca zelf worden vergoed vanuit de zorgverzekeringswet. Doelgroep: Jeugdigen met stabiele chronische problematiek die na afsluiting van een (psychologische) behandeling ondersteuning blijvend medicatie nodig hebben om de belemmerende effecten van de aandoening te dempen. ntb
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Perceel 9: Dagbesteding A VG-LVB
Description: Dagbesteding (in groepsverband) gericht op het ontlasten van de thuissituatie met benodigde begeleiding en het aanleren van vaardigheden (vaardigheden ten behoeve van algemeen dagelijkse levensverrichtingen). De zorg is voorspelbaar, planbaar en eventuele risico’s zijn goed in te schatten. Betreft ondersteuning bij het praktisch uitvoeren van concrete handelingen én gedrag en is gericht op het bevorderen, het behouden of het compenseren van zelfredzaamheid van jeugdigen. De activiteit vindt overdag plaats, buiten de woonsituatie, in groepsverband. ntb
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Perceel 10: Dagbesteding B GGZ en psychosociale problematiek
Description: Dagbesteding (in groepsverband) gericht op het ontlasten van de thuissituatie met benodigde begeleiding en het aanleren van vaardigheden (vaardigheden ten behoeve van algemeen dagelijkse levensverrichtingen, vaardigheden die de schoolgang bevorderen, arbeidsvaardigheden, persoonlijke ontplooiing). De zorg is voorspelbaar, planbaar en eventuele risico’s zijn goed in te schatten. Betreft ondersteuning bij het praktisch uitvoeren van concrete handelingen én gedrag en is gericht op het bevorderen, het behouden of het compenseren van zelfredzaamheid van jeugdigen. ntb
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Perceel 11: Behandeling groep A – VG/LVB/MVGZ
Description: Dagbehandeling waarbij in een (kleine) groep wordt opgevangen en waarbij (multidisciplinaire) specialistische behandeling een groot deel van de invulling van de dag bepaalt. Behandeling groep is gericht op het realiseren van een blijvende verbetering in het functioneren, geboden in groepsverband. Behandeling groep zet in op verandering van de sociaal emotionele ontwikkeling van een jeugdige waardoor een basis wordt gelegd om het copingmechanisme van de jeugdige duurzaam uit te breiden. Behandeling groep is altijd op herstel gericht of op het aanleren van vaardigheden of gedrag. De interactie tussen de jeugdigen is van belang. De jeugdige wordt behandeld gericht op het ontwikkelen en aanleren van praktische, cognitieve en emotionele vaardigheden, waarbij de mogelijkheden van het kind optimaal worden benut, zodat een zo zelfstandig mogelijk niveau van functioneren bereikt kan worden. De behandeling in groepsverband is tevens gericht op herstel of voorkoming van verergering van gedragsproblemen. ntb
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Perceel 12: Behandeling groep B – GGZ en psychosociale problematiek
Description: (Schoolvervangende) Dagbehandeling waarbij in een groep wordt opgevangen en waarbij (multidisciplinaire) specialistische behandeling een groot deel van de invulling van de dag bepaalt. Behandeling groep is gericht op het realiseren van een blijvende verbetering in het functioneren, geboden in groepsverband. Behandeling groep zet in op verandering van de sociaal emotionele ontwikkeling van een jeugdige waardoor een basis wordt gelegd om het copingmechanisme van de jeugdige duurzaam uit te breiden. Behandeling groep is altijd op herstel gericht of op het aanleren van vaardigheden of gedrag. De interactie tussen de jeugdigen is van belang. De jeugdige wordt behandeld gericht op het ontwikkelen en aanleren van praktische, cognitieve en emotionele vaardigheden, waarbij de mogelijkheden van het kind optimaal worden benut, zodat een zo zelfstandig mogelijk niveau van functioneren bereikt kan worden. De behandeling is tevens gericht op herstel of voorkoming van verergering van gedragsproblemen en gericht op (terugkeer naar) onderwijs. ntb
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: 13: Dagbehandeling Kinderdagcentrum
Description: Een kinderdagcentrum (KDC) is een gespecialiseerde dagbehandeling voor kinderen met een (ernstige) ontwikkelingsachterstand, (ernstige) verstandelijke- of meervoudige beperking in de leeftijd van 2 tot 18 jaar. Soms ook al voor nog jongere kinderen. Een kinderdagcentrum biedt begeleiding, behandeling en zorg aan kinderen met een ontwikkelingsachterstand. De ontwikkeling van het kind staat centraal. Er wordt een multidisciplinaire aanpak met therapie aangeboden. De behandeling vindt overdag plaats, buiten de woonsituatie, in groepsverband. ntb
Internal identifier: 13