See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare, asistență tehnică și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții “COMPLEX DE AGREMENT ACVATIC CAMPUL TINERETULUI – AFERENT COMPLEX SOCIO-CULTURAL-SPORTIV SI DE AGREMENT”, Municipiul Baia Mare, județul Maramureș
Description: Prezentul contract se încheie sub conditie suspensivă, conform art. 1169 și 1227 din Cod Civil,adică acesta va produce efecte între părti, numai dacă autoritatea contractantă va avea asigurate fondurile necesare pentru obiectivul de investiție prin alocarea creditelor bugetare cu această destinație. Perioada pe parcursul careia se aplica clauza suspensiva este de 12 luni de la semnarea contractului. Ordinul de începere se poate emite în termen de maxim 12 luni sub sancțiunea rezilierii prezentului contract. În cazul neîndeplinirii conditiei suspensive, în termenul prevăzut de maxim 12 luni, respectiv în cazul în care autoritatea contractantă nu va avea asigurate fondurile necesare pentru obiectivul de investiție (contract de finanțare/buget local/buget de stat/alte surse de finanțare), indiferent de motive, prezentul contract se desfiinteaza cu efect retroactiv din chiar momentul incheierii acestuia, cu toate consecintele juridice ce decurg din aceasta situatie, iar autoritatea contractantă nu va fi considerată răspunzătoare pentru vreun prejudiciu. Autoritatea contractantă urmărește, prin prezenta procedură, să realizeze Proiectare, asistență tehnică și execuție lucrări pentru obiectivul de investiții “COMPLEX DE AGREMENT ACVATIC CAMPUL TINERETULUI – AFERENT COMPLEX SOCIO-CULTURAL-SPORTIV SI DE AGREMENT”, Municipiul Baia Mare, județul Maramureș. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor va fi de: 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere oferte
Internal identifier: 3627692/l/2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Scopul proiectului este implementarea cu succes a obiectivului de investiții, cu respectarea legislației în vigoare și a prescripțiilor tehnice aplicabile, astfel încât proiectarea tehnică, elaborarea documentațiilor și verificarea acestora de către verificatori tehnici atestați, asigurarea asistenței tehnice, executarea lucrărilor și recepționarea serviciilor si lucrărilor să se realizeze fără sincope, fără costuri suplimentare și cu respectarea termenelor prevăzute în contract. Valoarea totală estimată a achiziției este: 112.338.061,61 lei fără TVA, astfel: Proiectare: 3.420.480,30 lei fără TVA Cap. 3. Cheltuieli pentru proiectare şi asistenţă tehnică 3.5.5. Verificarea tehnică de calitate a proiectului tehnic și a detaliilor de execuție 30.000,00 lei fără TVA 3.5.6 Proiect tehnic şi detalii de execuţie 3.211.772,70 lei fără TVA Asistență tehnică din partea proiectantului: 178.707,60 lei fără TVA 3.8.1 Asistenţă tehnică din partea proiectantului 178.707,60 lei fără TVA Execuție lucrări: 108.917.581,31 lei fără TVA Cap. 1. Cheltuieli pentru obţinerea şi amenajarea terenului 1.441.028,59 lei fără TVA 1.2. Amenajarea terenului 137.009,16 lei fără TVA 1.3. Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea la starea iniţială 963.978,58 lei fără TVA 1.4 Cheltuieli pentru protecția utilităților 340.040,85 lei fără TVA Cap. 2. Cheltuieli pentru asigurarea utilităţilor necesare obiectivului 724.758,60 lei fără TVA Cap. 4. Cheltuieli pentru investiţia de bază 106.165.037,50 lei fără TVA 4.1. Construcţii şi instalaţii 89.585.325,62 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje tehnologice, echipamente tehnologice si functionale 760.996,53 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care necesită montaj 5.010.573,32 lei fără TVA 4.5. Dotări 10.808.142,03 lei fără TVA 5.1. Organizare de şantier 586.756,62 lei fără TVA
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services