See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract achiziție publică pachet software pentru sistem de videointerfonie multifuncțional
Description: Obiectul și scopul principal al contractului este realizarea unui pachet software pentru un sistem de videointerfonie multifuncțional. Pachetul software va conține: pachet software, firmware si aplicatiile iOS si Android pentru un sistem de videointerfonie multi-familial/uni-familial conectat la internet cu protectie la atacuri cibernetice. Acest sistem va fi compus din următoarele componente hardware (produse conectate între ele): - Panou video exterior pentru cladiri MULTI-Familiale/UNI-Familial, - Unitatea Centrala, alimentare sistem cu 14Vcc/3 Acc si comenzi pentru sistemul de videointer-fonie IP, - Terminal video IP multifunctional cu comunicatie wireless cu routerul din locuinta rezidentului, - Server pentru conectarea terminalelor video IP cu Smartphone-urile rezidentilor, - Smartphone-urile rezidentilor (Android si iOS) - Routerul de conectare IP a terminalului video IP multifunctional cu serverul IP (proprietatea re-zidentului). Structura hardware a componentelor sistemului de videointerfonie multifunctional conectat la internet cu protectie la atacuri cibernetice va fi dezvoltată de către ELECTRA SRL. Pachetul software pentru sistemul de videointerfonie multifunctional, respectiv pachet software, firmware si aplicatiile iOS si Android, care se va achizitiona de la ofertantul declarat castigator va fi compus din: 1) Firmware pentru functionarea Panoului video exterior IP. 2) Firmware pentru functionarea Unitatii centrale de conectare a panoului video exterior cu terminalele video IP. 3) Firmware pentru functionarea Terminalului video IP multifunctional. 4) Firmware pentru serverul de conectare IP a Terminalelor video IP cu Smartphone-urile rezi-dentilor. 5) Aplicatie (software) pentru smartphone-urilor cu sistemul de operare ANDROID, conectate la server. 6) Aplicatie (software) pentru smartphone-urile cu sistemul de operare iOS, conectate la server. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: x
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72262000 Software development services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Ofertantul care va fi declarat câștigător are obligația de a realiza produsele software necesare functionarii corecte a sistemului de videointerfonie conectat la internet, si să livreze pachetul software, firmware si aplicatiile iOS si Android pentru functionarea componentelor sistemului, asa cum sunt descrise in caietul de sarcini. Ofertantul care va fi declarat câștigător va trebui să respecte cerințele minimale precizate în caietul de sarcini, urmând ca orice deviație sau abatere să fie analizată împreună cu autoritatea contractantă, și va fi implementată numai după ce se obține acordul acesteia. Rezultatele serviciilor solicitate prin caietul de sarcini și contractate în urma admiterii ofertei tehnico-financiare evaluate, trebuie finalizate intr-un termen de 180 de zile de la data intrarii in vigoare a contractului, cu excepția ultimei etape de teste finale și remedieri, care se va finaliza în perioada ianuarie-mai 2027, conform activităților din proiectul cu fonduri europene prin care se finanțează contractul. Prelungirea acestui termen este posibilă numai cu acceptul ELECTRA SRL. Componentele firmware, software si aplicatiile cerute prin prezentul caiet de sarcini vor fi prestate și livrate în etape, la termenele descrise în caietul de sarcini - cap 16. NU este acceptată ofertarea partiala pentru serviciile solicitate. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1