165276-2020 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Works related to water-distribution pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL4 – Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în municipiul Dej și alimentare cu apă potabilă în zona Bobâlna-Recea Cristur
Reference number: CL4 – POIM
II.1.2.
Main CPV code
45232150 Works related to water-distribution pipelines
II.1.4.
Short description
Prin proiect se urmareste extinderea si reabilitarea sistemului de alimentarea cu apa si a sistemului de canalizare in municipiul Dej si Somcutu Mic, si extinderea sistemului de alimentare cu apa in Comunele Bobalna si Recea Cristur, jud. Cluj, în cadrul Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județele Cluj și Sălaj, în perioada 2014-2020.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232430 Water-treatment work, 45233142 Road-repair works, 45247270 Reservoir construction works
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea de lucrari de executie pentru extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si sistemelor de canalizare, incluzand aductiuni, retele de distributie, retele de canalizare, conducte de refulare, statii de pompare apa potabila si apa uzata, rezervoare, statii de clorinare, conform descrierii detaliate din caietul de sarcini.
Entitatea contractanta este responsabila pentru proiectarea lucrarilor permanente. Contractantul va fi responsabil pentru elaborarea detaliilor de executie necesare executarii lucrarilor si pentru proiectarea tuturor lucrarilor provizorii, conform descrierii din caietul de sarcini.
Durata de executie a lucrarilor este de minimum 18 luni si maximum 24 de luni la care se adauga perioada de garantie de minimum 36 de luni si maximum 60 de luni.