See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului si Supervizarea Lucrarilor din cadrul proiectului: ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Vaslui, in perioada 2014 – 2020”
Description: Obiectul contractului il reprezinta prestarea de servicii de Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului si Supervizarea contractelor de lucrari din cadrul Proiectului Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de Apa si Apa uzata din judetul Vaslui, in perioada 2014 – 2020, conform cerintelor din Documentatia de Atribuire. NOTE: Orice operator economic interesat poate sa solicite clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, numai in SEAP, nu mai tarziu de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 17986823_2023_PAAPD1394672
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71356200 Technical assistance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul general al contractului de asistenta tehnica este asigurarea unui management eficient al proiectului si a supervizarii lucrarilor proiectului cu personal calificat in vederea implementarii cu succes a investitiilor si atingerea tuturor indicatorilor de performanta, in perioada de eligibilitate a contractelor. A - ASISTENTA TEHNICA PENTRU MANAGEMENTUL PROIECTULUI: Activitatea 1 – Suport in managementul proiectului si publicitate Activitatea 2 – Actualizarea Master Planului Regional Activitatea 3 – Actualizarea sistemului GIS si modelare hidraulica Activitatea 3.a – Actualizarea sistemului GIS Activitatea 3.b – Modelare hidraulica Activitatea 4 – Managementul pierderilor în sistemele de apă și a infiltrațiilor / exfiltrațiilor în sistemele de apă uzată Activitatea 5 – Managementul nămolului Activitatea 6 – Modelarea și implementarea unui sistem informatic integrat de management (Digitalizare) B - Asistenta Tehnica pentru Supervizarea Lucrarilor: B1 – Activitati de supervizare a fazei de pre-constructie; B2 – Activitati de supervizare a fazei de constructie; B3 – Activitati de supervizare post-constructie; Prestatorul va presta serviciile aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, resursele umane și specializarea acestora si cantitatile minime necesare pentru indeplinirea contractului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages, 48218000 License management software package, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71311000 Civil engineering consultancy services, 71313000 Environmental engineering consultancy services, 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 72224000 Project management consultancy services, 79341100 Advertising consultancy services, 79411000 General management consultancy services, 79933000 Design support services, 79952000 Event services