See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Executie lucrari în cadrul contractului cu titlul: CL10 – „Extinderea si reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si infiintarea retelei de canalizare in comuna Cosereni. Extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Gârbovi, Grindu si Reviga”
Description: Se vor executa lucrari în cadrul contractului cu titlul: CL10 – „Extinderea si reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si infiintarea retelei de canalizare in comuna Cosereni. Extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Gârbovi, Grindu si Reviga”, având urmatoarele obiecte: Obiect nr. 1-28.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Cosereni – Localitatea Cosereni.” Obiect nr. 1-28.03 „Reabilitarea retele de alimentare cu apa in UAT Cosereni - Localitatea Cosereni.” Obiect nr. 1-29.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Garbovi – Localitatea Garbovi.” Obiect nr. 1-29.03 „Reabilitare bransamente in localitatea Garbovi” Obiect nr. 1-30.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Grindu – Localitatea Grindu.” Obiect nr. 1-30.02 „Camine de bransament la reteaua existenta in localitatea Grindu.” Obiect nr. 1-32.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Reviga - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.02 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Rovine - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.09 „Bransamente la reteaua existenta in Localitatea Rovine - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.03 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Mircea cel Batran - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.10 „Bransamente la reteaua existenta in localitatea Mircea cel Batran - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.04 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Crunți - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-22.01 „Infiintare retele de canalizare in Localitatea Cosereni – UAT Cosereni.” Obiect nr. 1-22.02 „SPAU si conducte de refulare in Localitatea Cosereni – UAT Cosereni.” Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructii; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta / consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada minima de garantie; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 30 Numar zile până la care se va raspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20
Internal identifier: 16730672_2023_PAAPD1381814
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se vor exec lucrari în cadrul ctr care vizeaza urmat obiecte: Obiect nr. 1-28.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Cosereni – Localitatea Cosereni.”: Obiect nr. 1-28.03 „Reabilitarea retele de alimentare cu apa in UAT Cosereni - Localitatea Cosereni” Obiect nr. 1-29.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Garbovi – Localitatea Garbovi.” Obiect nr. 1-29.03 „Reabilitare bransamente in localitatea Garbovi” Obiect nr. 1-30.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in UAT Grindu – Localitatea Grindu.” Obiect nr. 1-30.02 „Camine de bransament la reteaua existenta in localitatea Grindu.” Obiect nr. 1-32.01 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Reviga - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.02 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Rovine - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.09 „Bransamente la reteaua existenta in Localitatea Rovine - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.03 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Mircea cel Batran - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-32.10 „Bransamente la reteaua existenta in localitatea Mircea cel Batran - UAT Reviga” Obiect nr. 1-32.04 „Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Crunți - UAT Reviga.” Obiect nr. 1-22.01 „Infiintare retele de canalizare in Localitatea Cosereni – UAT Cosereni.” Obiect nr. 1-22.02 „SPAU si conducte de refulare in Localitatea Cosereni – UAT Cosereni.” Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructii; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta / consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada minima de garantie; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 30 Numar zile până la care se va raspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20
Additional classification (cpv): 38421100 Water meters, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work