167193-2021 - ResultRomania-Bucharest: Software maintenance and repair services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de prestare de servicii suport/mentenanță și servicii dezvoltare/actualizare pentru aplicația FTI Star
Reference number: 4221306_2020_017
II.1.2.
Main CPV code
72267000 Software maintenance and repair services
II.1.4.
Short description
Servicii suport/mentenanță și servicii dezvoltare/actualizare pentru aplicația FTI Star.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii suport/mentenanță și servicii dezvoltare/actualizare pentru aplicația FTI Star, astfel:
1. servicii standard de întreținere și suport tehnic pentru aplicația FTI Star – 48 de luni;
2. servicii de mentenanţă şi suport software Oracle pentru aplicația FTI Star – 48 de luni;
3. servicii de instruire profesională acordată personalului MFP pentru funcționalități noi sau personalului nou angajat pentru utilizarea optimă a aplicației FTI Star – 188 de zile;
4. servicii de actualizare a aplicației FTI Star cu o procedură pentru crearea unei curbe de randament pentru titlurile de stat în lei, pe baza noii metodologii convenite cu Banca Mondială – 1 produs/activitate;
5. servicii de actualizare (și dezvoltare) a modulului de derivate din aplicația FTI – 1 produs/activitate;
6. servicii la cerere de adaptare a sistemului FTI la noi cerințe – 120 de zile.