168076-2020 - ResultRomania-Deva: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, pe o perioadă de patru ani (2020-2023) – sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Reference number: 4374474_2019_PAAPD1104652
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului-cadru: lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioada de patru4 ani (2020-2023) –sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica. Se vor incheia sase acorduri-cadru, cate unul pentru fiecare lot (sector), cu cate un singur operator economic: Sector Brad, Sector Deva-Paulis, Sector Hateg, Sector Hunedoara, Sector Orastie, Sector Valea Jiului.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 20 si 10 zile inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Valea Jiului, sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Lot No: 6
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor executa urmatoarele categorii de lucrarari: lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioada de patru ani (2020-2023), sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13 144 006,49 RON fara TVA.
Estimativ patru contracte subsecvente.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Hațeg
Lot No: 5
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14 220 600,49 RON fara TVA.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Hunedoara, sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Lot No: 4
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14 369 244,63 RON fara TVA.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Brad, sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Lot No: 1
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13 944 017,38 RON fara TVA.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Orăștie, sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Lot No: 3
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13 733 775,91 RON fara TVA.
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri a CJ Hunedoara – patru ani, Sector Deva-Păuliș, sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Lot No: 2
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14 858 161,72 RON fara TVA.