2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling av ramavtal angående Lås- och Säkerhetsentreprenad ort Kalmar
Description: Upphandlingen avser ramavtal för Lås- och Säkerhetsarbeten inom beställarens hyresbestånd som omfattas av ca 40 000 m2 lokaler, främst universitetslokaler och kontorsfastigheter i centralt i Kalmar.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119644:Lot:1
Additional classification (cpv): 31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting
Options:
Description of the options: Ja ett (1) år + ett (1)år