169187-2020 - ResultRomania-Bucharest: Natural risks or hazards protection services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de prestări servicii privind „Exploatarea operațională și/sau de cercetare a Unității de Combatere a Căderilor de Grindină Oltenia, în perioada 15.4.2020-14.4.2022”
Reference number: 34138203 / 2020 / 06
II.1.2.
Main CPV code
90721800 Natural risks or hazards protection services
II.1.4.
Short description
Prestarea de servicii privind „Exploatarea operațională și/sau de cercetare a Unității de Combatere a Căderilor de Grindină Oltenia în vederea omologării, precum și monitorizarea și paza celor 19 puncte de lansare”.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul acordului-cadru îl reprezintă prestarea de servicii în vederea asigurării coordonării tactice a acțiunilor în punctele de lansare ale Unității de Combatere a Căderilor de Grindină Oltenia din cadrul AASNACP Serviciul operativ și activitățile conexe constau în utilizarea mijloacelor tehnice de combatere, echipamentelor și dispozitivelor specializate care echipează punctul de comandă, punctele de lansare, rețeaua SICI.