174245-2020 - ResultRomania-Bucharest: Miscellaneous software package and computer systems
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția publică de produse – (echipamente IT&C și licențe software), prestarea de servicii IT (dezvoltare/actualizare aplicații, configurare baze de date, migrare structuri de date etc.) și servicii de instruire personal) pentru implementarea sistemului informatic de management integrat al audierilor (SMIA) în cadrul proiectului „Întărirea capacității Ministeru [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 4364748_2019_PAAPD1044688
II.1.2.
Main CPV code
48900000 Miscellaneous software package and computer systems
II.1.4.
Short description
Achiziția publică de produse – (echipamente IT&C și licențe software), prestarea de servicii IT (dezvoltare/actualizare aplicații, configurare baze de date, migrare structuri de date etc.) și servicii de instruire personal) pentru implementarea sistemului informatic de management integrat al audierilor (SMIA) în cadrul proiectului „Întărirea capacității Ministerului Public de punere în aplicare a noilor prevederi ale codurilor penale în domeniul audierilor – SIPOCA53”.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări conf. art. 160-161 din Legea 98/2016 în a 11-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
32323300 Video equipment, 32323500 Video-surveillance system, 32333200 Video camcorders, 32341000 Microphones, 39173000 Storage units, 48610000 Database systems, 48820000 Servers, 72212517 IT software development services, 80530000 Vocational training services
II.2.4.
Description of the procurement
Prezenta procedură de achiziție se derulează în cadrul proiectului „Întărirea capacității Ministerului Public de punere în aplicare a noilor prevederi ale codurilor penale în domeniul audierilor” – SIPOCA53, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, Axa prioritară 1 – „Administrație publică și sistem judiciar eficiente”, Obiectivul specific 1.3. „Dezvoltarea și implementarea de sisteme standard și instrumente moderne și eficiente de management la nivelul instituțiilor din sistemului judiciar”.
Obiectivul general al proiectului este de a întări capacitatea Ministerului Public în ceea ce privește audierile realizate conform prevederilor noilor coduri prin crearea unui sistem IT performant ce va fi utilizat în această materie.
Realizarea sistemului IT va presupune achiziția de produse (echipamente IT&C și licențe software), prestarea de servicii IT (dezvoltare/actualizare aplicații, configurare baze de date, migrare structuri de date etc.) și servicii de instruire personal.