174379-2023 - ResultRomania-București: Modular and portable buildings
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru de furnizare constructii usoare din elemente modulate pentru cazare familii sinistrate
Reference number: 26288978_2022_PAAPD1355801
II.1.2.
Main CPV code
44211100 Modular and portable buildings
II.1.4.
Short description
Acord cadru de furnizare a cantității de maxim 6.239 buc Construcţii uşoare din elemente modulate pentru cazare familii sinistrate.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţiilor suplimentare:in a -11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Construcţii uşoare din elemente modulate pentru cazare familii sinistrate. Conditii tehnice de calitate (calitate si caracteristici fizico-mecanice), conform Caiet de sarcini.
Estimări ale cantităților care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 239 buc, cantități maxime 6.239 buc.
Estimări ale cantităților care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: cantități minime: 239 buc, cantități maxime 2.239 buc.
Fecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite: atribuire cel puțin un contract subsecvent anual.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 67.170.000,00 lei.
Livrarea cantitatii maxime de 6.239 buc in conditia DDP ANRSPS unitati teritoriale, astfel: - UT 320 Dridu-Jud Ialomita – 780 buc, UT 325 Orbeni-Jud Bacau – 835 buc, UT 330 Podoleni, jud. Neamţ 777 buc, UT 345 Sibiu, jud. Sibiu – 777 buc, UT 350 Popeşti Leordeni, jud. Ilfov – 1.390 buc, UT 355 Caransebeș-Jud Caras Severin - 900 buc, UT 360 Curtea de Argeş, jud. Argeş – 780 buc.