176747-2021 - ResultRomania-Bucharest: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de execuție lucrări R-03 „Reabilitare și extindere reţele alimentare cu apă, reţele de canalizare, staţii de pompare apă uzată în Pantelimon, Brănești”, pentru „Proiect regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Ilfov, în perioada 2014-2020“
Reference number: 25709173/2019/6
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Lucrarile acestui contract fac parte din „Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Ilfov,in perioada 2014-2020“ din cadrul Programului Operațional de Infrastructură Mare (POIM).
Contract de execuţie lucrări R-03 „Reabilitare si extindere reţele alimentare cu apă, reţele de canalizare, staţii de pompare apă uzată în Pantelimon, Branesti”. Contractul de lucrari cuprinde executia constructiilor civile, a instalatiilor mecanice, electrice si automatizare, inclusiv furnizarea si montarea echipamentelor aferente, pentru reabilitarea şi extinderea reţelelor de alimentare cu apă, a reţelelor de canalizare şi a staţiilor de pompare apă uzată, în conformitate cu cerinţele/impunerile şi restricţiile specificate în documentele achiziţiei.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. Termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. Termenul-limita pana la care entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este de 11 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45221211 Underpass, 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45232152 Pumping station construction work, 45233144 Overpass construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Contractul include realizarea următoarelor lucrări de alimentare cu apă şi canalizare în localitatile Pantelimon, Branesti conform tabelului urmator:
— extindere retea distributie Pantelimon – km 30,392;
— extindere retea de canalizare Pantelimon – km 24,805;
— statii noi de pompare apa uzata Pantelimon – buc. 6;
— extindere retea distributie in Branesti – km 33,299;
— extindere retea canalizare Branesti – km 29,143;
— statii noi de pompare apa uzata Branesti – buc. 12.
Antreprenorul va executa lucrarile aferente acestei proceduri, in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In caietul de sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea necesara realizarii contractului, descrierea detaliata se regaseste in fisierul atasat „Instructiuni pentru ofertanti”.
Durata de executie a lucrarilor este de 34 de luni de la data ordinului de incepere si 36 de luni perioada de notificare a defectelor.
Clauza suspensiva: procedura de atribuire este initiata sub incidenta prezentei clauze suspensive, in sensul ca incheierea contractului de achizitie publica este conditionata de obtinerea finantarii pentru proiectul POIM, din care face parte prezentul contract, descrierea detaliata se regaseste in fisierul atasat „Instructiuni pentru ofertanti”.