177259-2020 - ResultRomania-Târgu Mureș: Gas pressure equipment
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 10, 20, 35, 50, 100 m3/h și minimum 140 m3/h – 3 loturi. Lot 1 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 10, 20, 35, 50 m3/h; lot 2 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 100 m3/h; lot 3 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 140 m3/h
Reference number: RO10976687/ 2019/ 1319; 1320 si 1321
II.1.2.
Main CPV code
39341000 Gas pressure equipment
II.1.4.
Short description
Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) de uz casnic cu debite 10, 20, 35, 50, 100 m3/h si minimum 140 m3/h – 3 loturi. Aceste produse sunt utilizate pentru echiparea posturilor de reglare si reglare – masurare a presiunii gazelor naturale la consumatorii alimentati din sistemul de distributie al gazelor naturale.
Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu 18 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10-a zi inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor/candidaturilor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 3 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 140 m3/h
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) de uz casnic cu debite 140 m3/h. Aceste produse sunt utilizate pentru echiparea posturilor de reglare si reglare – masurare a presiunii gazelor naturale la consumatorii alimentati din sistemul de distributie al gazelor naturale.
Valoarea estimata pt. acord-cadru: min. 495 000,00 RON/max. 1 650 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. acord-cadru: min. 450 buc./max. 1 500 buc.
Valoarea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 165 000,00 RON/max. 550 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 150 buc./max. 500 buc.
Lot 1 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 10, 20, 35, 50 m3/h
Lot No: 1
Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) de uz casnic cu debite 10, 20, 35, 50, 100 m3/h. Aceste produse sunt utilizate pentru echiparea posturilor de reglare si reglare – masurare a presiunii gazelor naturale la consumatorii alimentati din sistemul de distributie al gazelor natural.
Valoarea estimata pt. acord-cadru: min. 14 106 000,00 RON/max. 47 118 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. acord-cadru: min. 65 100 buc./max. 217 500 buc.
Valoarea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 4 702 000,00 RON/max. 15 706 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 21 700 buc./max. 72 500 buc.
Lot 2 – aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) cu 100 m3/h
Lot No: 2
Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale (regulatoare) de uz casnic cu debite 100 m3/h. Aceste produse sunt utilizate pentru echiparea posturilor de reglare si reglare – masurare a presiunii gazelor naturale la consumatorii alimentati din sistemul de distributie al gazelor naturale.
Valoarea estimata pt. acord-cadru: min. 2 565 000,00 RON/max. 8 550 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. acord-cadru: min. 2 700 buc./max. 9 000 buc.
Valoarea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 855 000,00 RON/max. 2 850 000,00 RON.
Cantitatea estimata pt. cel mai mare contract subsecvent: min. 900 buc./max. 3 000 buc.