178511-2023 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de furnizare a 40 de autobuze electrice articulate de 18 m si statii de incarcare aferente
Reference number: 4305857_2022_PAAPD1344548
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Contract de furnizare a 40 de autobuze electrice articulate de 18 metri, 18 stații de încărcare lente și 6 stații de încărcare rapidă, conform caiet de sarcini atasat. Clarificarile se pot formula cu pana la 20 de zile anterior datei limita de depunere a ofertelor si autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Durata contractului este de maxim 11 luni - termen de livrare pentru autobuze, 6 luni - termen de livrare pentru stațiile lente, 9 luni - termen de livrare pentru stațiile rapide. Livrarea si instalarea stațiilor de încărcare pe amplasamentele deja pregătite vor fi livrate și instalate cu cel puțin o lună înainte de livrarea autobuzelor electrice.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31158100 Battery chargers
II.2.4.
Description of the procurement
Contract de furnizare a 40 de autobuze electrice articulate de 18 metri, 18 stații de încărcare lente și 6 stații de încărcare rapidă, conform caiet de sarcini atasat. Durata contractului este de maxim 11 luni - termen de livrare pentru autobuze, 6 luni - termen de livrare pentru stațiile lente, 9 luni - termen de livrare pentru stațiile rapide. Livrarea si instalarea stațiilor de încărcare pe amplasamentele deja pregătite vor fi livrate și instalate cu cel puțin o lună înainte de livrarea autobuzelor electrice.