See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de produse articole de imbracaminte (oras)
Description: Furnizare articole de imbracaminte (oras) , conform cerintelor din documentatia de atribuire. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4193125_2022_PAAPD1375309
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35811300 Military uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Berete pentru fortele navale
Description: Berete pentru forţele navale Cantitati estimative (buc. ): - acord-cadru: minima = 1.800; maxima = 4.500 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 1.300
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 18443310 Berets
Lot: LOT-0002
Title: Camasa bluza
Description: Cămaşă bluză Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima = 15.000; maxima = 86.000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 28.000
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 18332000 Shirts
Lot: LOT-0003
Title: Camasa cu maneca scurta pentru fortele navale (Panama)
Description: Camasa cu maneca scurta pentru fortele navale (Panama) Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima = 7.000; maxima = 43.000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2; maxima = 14.000
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Costum alb pentru vara cu guler marinaresc
Description: Costum alb pentru vara cu guler marinaresc Cantitati estimative (buc. ): - acord-cadru: minima = 1.200; maxima = 2.500 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 200
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Costum oras pentru studenti si elevi din fortele terestre, aeriene si navale
Description: Costum oras pentru studenti si elevi din fortele terestre, aeriene si navale Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima = 5.000; maxima = 24.000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 8.500
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Sapca forte navale
Description: Sapca forte navale Cantitati estimative (buc. ): - acord-cadru: minima = 2.200; maxima = 4.000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1; maxima = 1.100
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 18443340 Caps
Lot: LOT-0007
Title: Chipiu protocol pt. Reg. 30 Garda Mihai Viteazu
Description: Berete pentru forţele navale Cantitati estimative (buc. ): - acord-cadru: minima = 300; maxima = 2.000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima = 100; maxima = 600
Internal identifier: 7