2. Procedure
Procedure
Title: Sisteme de termoviziune pentru supravegherea frontierei de stat
Description: Achiziționarea a 4 sisteme fixe de termoviziune destinate consolidării capacității de supraveghere a frontierei de stat, în vederea implementării digitalizării sistemului de control al frontierei și creșterii eficienței monitorizării în condiții de vizibilitate redusă. Echipamentele vor fi livrate conform specificațiilor tehnice prevăzute în documentația de atribuire.
Previous notice: 136446-2026
Internal identifier: Sisteme de termoviziune
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
Additional classification (cpv): 35121000 Security equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sisteme de termoviziune
Description: Achiziția este planificată în vederea implementării măsurilor de modernizare și digitalizare a sistemului de supraveghere a frontierei de stat, în conformitate cu obiectivele stabilite în documentele strategice sectoriale și în Planul anual de activitate al IGPF pentru anul 2026.
Main classification (cpv): 35121000 Security equipment
Quantity: 4 pieces